Spoločnosť Continental vo Zvolene testuje svojich zamestnancov, našli sa aj pozitívni

COVID 19: Plošné testovanie v okrese Nitra
Aktuálne v spoločnosti pracuje do 1 100 zamestnancov, z ktorých je viac ako polovica zaočkovaných. Foto: archívne, SITA/Martin Havran

Spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o. (CASS) vo Zvolene začala svojich zamestnancov testovať na COVID-19 na základe nariadenia, že od pondelka 29. novembra pre nich pri vstupe na pracovisko platí režim OTP.

Ako pre agentúru SITA ďalej uviedla personálna riaditeľka spoločnosti Kristína Kavická, v týždni sa musí samotestami otestovať 25 až 30 percent zamestnancov, ktorých sa to týka, teda nie sú očkovaní, ani ochorenie neprekonali.

Viac o téme: Koronavírus

„Od zamestnancov sme si minulý týždeň vyžiadali informácie o očkovaní, takže sme na to nadviazali a tento týždeň sme začali s testovaním,“ objasnila personalistka s tým, že testami sa predzásobili, ale napriek tomu ich nemajú dostatok a do konca roka nebudú postačovať.

„Používame samotesty, snažíme sa zamestnancov inštruovať, aby si ten test urobili informovane,“ popísala Kavická a dodala, že mali aj niekoľko pozitívne testovaných, pričom títo zamestnanci nemali žiadne príznaky. Vo zvolenskom závode je viac ako polovica z takmer 1 100 zamestnancov zaočkovaných a značná časť vykonáva prácu z domu.

Spoločnosť CASS so sídlom vo Zvolene je súčasťou koncernu Continental. Zameriava sa na výrobu vysoko výkonných brzdových strmeňov pre popredných automobilových výrobcov na celom svete. Závod vo Zvolene začal výrobu vo februári 2006.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Kristína Kavická
    Firmy a inštitúcie Continental Automotive Systems Slovakia s. r. o. (CASS)