Spoločnosť Gergonne rozšírila na Liptove svoju výrobu, zamestná desiatky nových ľudí

121041571_164194065363606_5129218304384338719_n_00001.jpg
Spoločnosť Gergonne Slovensko sídli v Liptovskom Mikuláši. Foto: www.facebook.com

Spoločnosť Gergonne Slovensko vytvorí v Liptovskom Mikuláši 40 nových pracovných miest. Ako v utorok 22. júna informoval výrobca high-tech priemyslených adhezívnych komponentov, v horizonte dvoch rokov postupne rozšíri svoj 100-členný pracovný tím. Súvisí to s nedávnym rozšírením výrobných a skladových priestorov, do ktorých firma investovala 3,5 milióna eur.

Spoločnosť spustila výrobu pred pätnástimi rokmi. Len pred časom zdvojnásobila plochu výrobných a skladových priestorov a v súčasnosti využíva plochu 9-tisíc metrov štvorcových. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Igora Kleina bol cieľom rozvoj v oblasti najmodernejších hi-tech výrobných technológií. „Tieto výrobky sú potrebné v moderných automobiloch a v spotrebičoch bielej techniky,“ vysvetlil s tým, že nové priestory využívajú od začiatku roka 2021.

Pandémia koronavírusu v prvom polroku 2020 spoločnosti spôsobila prepad tržieb až o polovicu. V druhom polroku sa však situácia v automobilovom priemysle výrazne zlepšila a priniesla so sebou zvýšený počet objednávok. Reakciou naň bolo zamestnanie dvadsiatich ľudí z gastro sektoru, ktorý aj naďalej trpel a ostal poznačený koronavírusom.

„Aby sme boli schopní promptne vykryť zvýšené požiadavky našich zákazníkov a zároveň pomohli ľuďom bez príjmu, prijali sme nových pracovníkov zamestnaných v hoteloch, reštauráciách a kaviarňach, vďaka ktorým sme lepšie zvládli včas dodávať nárazové objednávky. Naše skúsenosti sú veľmi pozitívne a mnohí z nich nám ostali verní,“ uviedol personálny manažér Martin Stehura.

Spoločnosť Gergonne Slovensko pôsobí v Liptovskom Mikuláši od roku 2005. Svoju výrobu spustila v marci 2006. Je dcérskou spoločnosťou francúzskej spoločnosti Gergonne Industrie, ktorá pôsobí na trhu viac ako 50 rokov ako výrobca technických obojstranných lepiacich pások. Slovenský závod vyrába svoje na mieru šité adhezívne riešenia pre 250 klientov v 18 krajinách a na piatich kontinentoch.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Martin Stehura
    Firmy a inštitúcie Gergonne Slovensko