Štrajk nebude, zamestnanci Tubexu a Slovakia Packaking sa s vedením dohodli na kolektívnej zmluve

Tubex Slovakia
Štrajk v spoločnosti Tubex je zažehnaný. Foto: www.facebook.com

Vedenie spoločností Tubex Slovakia, s.r.o., a Slovakia Packaging, s.r.o., v Žarnovici sa na štvrtkovom stretnutí so zástupcami odborovej organizácie dohodli na uzatvorení podnikových kolektívnych zmlúv na obdobie dvoch rokov.

Ako oznámili v spoločnom tlačovom vyhlásení, týmto boli odstránené sporné body, ktoré sa týkali podmienok vyplatenia 13. a 14. mzdy.

Kolektívne zmluvy rovno podpísali

Vo štvrtok 13. mája zároveň podpísali kolektívne zmluvy a pominuli tak dôvody na avizovaný štrajk.

Na základe tejto dohody bude časť 13. a 14. mzdy zamestnancom garantovaná a ostatná časť bude podmienená plnením finančných ukazovateľov spoločností. Týmto rozhodnutím chcú obe strany zabezpečiť sociálny zmier, spokojnosť zamestnancov, ako aj konkurencieschopnosť spoločností.

Sprostredkovateľka nebola úspešná

Zástupcovia zmluvných strán absolvovali od 7. októbra minulého roka, keď odborová organizácia predložila návrhy kolektívnych zmlúv, celkovo sedem kôl rokovaní, z toho tri za účasti sprostredkovateľky.

Konanie pred sprostredkovateľkou sa oficiálne skončilo 31. marca ako neúspešné. Následne zástupcovia zamestnancov vyhlásili štrajkovú pohotovosť a na základne hlasovania zamestnancov avizovali v prípade nedohody s vedením spoločností ostrý štrajk.

Spoločnosť Tubex Slovakia, s.r.o., bola založená v roku 2005 a jej jediným spoločníkom je podľa obchodného registra SR (OR SR) rakúska spoločnosť TUBEX Tubenfabrik Wolfsberg GmbH. Zaoberá sa výrobou túb pre farmaceutický, potravinársky, kozmetický a chemický priemysel. Zamestnávateľ v roku 2020 zamestnával 389 zamestnancov.

Spoločnosť Slovakia Packaging, s.r.o., bola založená v roku 2007 a podľa OR SR vlastní menšinový podiel v tejto firme spoločnosť Tubex Slovakia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovakia PackagingTubex Slovakia