Trnavský Stellantis plánuje vo veľkom rozbehnúť výrobu, plánuje nábor 300 nových zamestnancov

Stellantis, automobilka
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Trnavský Stellantis by v rámci rozbehnutého náboru chcel prijať viac ako 300 pracovníkov. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca automobilky Peter Švec, od februára sa chce totiž fabrika vďaka zlepšujúcej sa situácii s dodávkami polovodičových dielov opäť vrátiť do pôvodného výrobného tempa.

„Prioritou je nábor na obľúbenú víkendovú zmenu, kde v Trnave obsadzujeme 200 voľných pozícií operátorov výroby. Trnavské výrobné centrum zároveň hľadá vodičov vysokozdvižných vozíkov a operátorov výroby, spolu viac ako 100 ďalších ľudí aj na týždennú 3-zmennú prevádzku,“ spresnil Švec.

Výroba v trnavskom závode bola v minulom roku limitovaná výpadkami dodávok polovodičových komponentov. Automobilka preto na limitovaný čas, od septembra 2021, pristúpila k zníženiu produkcie v soboty a v nedele o polovicu.

Stellantis vyrobil vlani na Slovensku 316 440 vozidiel. Produkcia automobilky medziročne poklesla o 6,4 %. Výsledky sú poznačené čipovou krízou, ktorá na fabriku výrazne doľahla od polovice marca minulého roka a závod pripravila o 111 výrobných zmien.

Trnavská automobilka je lídrom vo výrobe malých vozidiel segmentu B-mainstream. Sériovú výrobu spustila 1. júna 2006. Stellantis vznikol spojením skupín Fiat Chrysler Automobiles FCA a Groupe PSA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Švec
Firmy a inštitúcie Fiat Chrysler AutomobilesStellantis