U.S Steel Košice hľadá alternatívnych dodávateľov surovín, pri dovozoch z Ruska striktne uplatňuje sankčné zoznamy

U. S. STEEL KOŠICE: Vstupný areál
Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

Dodávatelia pre U.S Steel Košice (USSK) zatiaľ plnia dodávky surovín plynule. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca spoločnosti U.S. Steel Košice Ján Bača.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naša výroba stojí na dodávke surovín z Ukrajiny, Ruska a krajín V4. Napriek vojne naši obchodní partneri na Ukrajine zatiaľ plynule plnia dodávky surovín. Pri akýchkoľvek dovozoch z Ruska striktne uplatňujeme sankčné zoznamy,” uviedol Bača. Ako podotkol, do Ruska spoločnosť U. S. Steel Košice nevyváža nič.

Aj napriek plynulosti dodávok surovín, spoločnosť hľadá aj iné možnosti. „Snažíme sa nahrádzať dodávky z Ruska inými zdrojmi. Kolegyne a kolegovia, ktorí majú na starosti strategické suroviny, na tom pracujú nepretržite a našli riešenia, nebudeme však zverejňovať aké,” dodal Bača.

Spoločnosť U. S. Steel Košice vznikla prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ americkou spoločnosťou U. S. Steel Corporation. V súčasnosti podnik spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel. Momentálne má takmer 9 400 zamestnancov a ročne vyrobí 4,5 milióna metrických ton ocele.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Bača
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice