V nitrianskej automobilke Jaguar Land Rover po prvýkrát maturovali študenti duálneho vzdelávania

Jaguar Land Rover
Výrobné priestory závodu Jaguar Land Rover v Nitre. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

V nitrianskej automobilke Jaguar Land Rover tento rok v máji po prvý raz maturovali študenti duálneho vzdelávania. Ako informuje automobilka, do tohto systému sa zapojila od začiatku svojho pôsobenia na Slovensku. Momentálne študuje na Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej DSA v Nitre 64 študentov, 54 v odbore Mechanik – Mechatronik a 10 v odbore Autotronik.

„DSA je výborne technologicky vybavená škola, kde sa kladie veľký dôraz na odbornú prípravu na špičkových zariadeniach, ktorými škola disponuje, a rovnako aj na digitálnu či jazykovú pripravenosť študentov. Práve tieto atribúty sú pre nás pri spolupráci dôležité,“ uviedol riaditeľ ľudských zdrojov Jaguar Land Rover Slovakia Igor Franček.

Motiváciou je istota uplatnenia

Študentov motivuje pri štúdiu technických odborov najmä istota uplatnenia v praxi, ktoré umožňuje významné zastúpenie automobilového priemyslu na Slovensku.

Čo sa týka čerstvých maturantov – absolventov odboru Mechanik-Mechatronik, deviati z nich už čoskoro nastupujú do nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover a siedmi budú pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

Praktický výcvik v treťom ročníku

Štúdium v DSA prebieha počas prvých dvoch rokov ako praktický výcvik študentov v Regionálnom Tréningovom Centre pri SSOŠP DSA Nitra. V treťom ročníku prichádzajú študenti na praktický výcvik do závodu Jaguar Land Rover.

Vzdelávajú sa v priestoroch Tréningovej akadémie a v štvrtom ročníku chodia na praktický výcvik priamo do jednotlivých technologických prevádzok – karosáreň, lakovňa a montáž. Tu sa študenti pripravujú už v reálnych podmienkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Franček
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover