Volkswagen opäť preruší výrobu, podľa automobilky budú ďalšie mesiace pre dodávku čipov napäté

VOLKSWAGEN
Bratislavský Volkswagen budúci týždeň opäť preruší výrobu SUV modelov. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

Celosvetový nedostatok polovodičov opätovne preruší v bratislavskom Volkswagene výrobu SUV modelov. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, produkcia bude stáť od pondelka 28. júna do stredy 30. júna.

Výroba malých mestských vozidiel dotknutá nebude a bude bežať podľa výrobného plánu.

Opakovaná odstávka

Fabrika už pritom pre nedostatok komponentov obmedzila produkciu SUV modelov 29. apríla. Pôvodne mala odstávka trvať do 7. mája, neskôr ju predĺžili do 14. mája. Výrobné linky závodu stáli aj tento týždeň v pondelok a v utorok. Aj vtedy sa obmedzenie týkalo iba SUV modelov.

Podľa Makayovej situáciu pozorne sledujú, na dennej báze vyhodnocujú a snažia sa minimalizovať dôsledky na produkciu. „Aktuálne však musíme vychádzať z toho, že v nasledujúcich mesiacoch zostane situácia v zásobovaní čipmi naďalej napätá a čipová kríza dosiahne svoj vrchol. Ďalšie prispôsobovanie výroby preto nie je vylúčené,“ uviedla .

Na slovenskom trhu 30 rokov

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel.

V súčasnosti produkuje v Bratislave deväť modelov piatich značiek a objem produkcie sa pohybuje na úrovni státisícov kusov ročne. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Kovarovič Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen