Vyjednávanie v U.S. Steel Košice pokračuje, vedenie predloží návrh nových podmienok o práci a mzde

U.S. Steel Košice
Foto: ilustračné, SITA/Ivan Fleischer

Vyjednávanie so sprostredkovateľom o dodatku k platnej kolektívnej zmluve medzi odborármi a vedením spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) v utorok pokračovalo druhým kolom.

Vedenie spoločnosti by v stredu malo predložiť odborárom nový návrh týkajúci sa pracovného času a navýšenia taríf osobného hodnotenia. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga.

Návrh nových podmienok

„Na utorkových rokovaniach sa dohodol ďalší postup, to znamená, že vedenie nám do konca dnešnej (pozn. redakcie 28. júla) pracovnej zmeny predloží návrh nových podmienok ohľadom pracovného času a navýšenia taríf osobného hodnotenia. My sa k tomu máme vyjadriť do 2. augusta, takže proces vyjednávania pred mediátorom stále pokračuje,“ uviedol Varga.

Ako ďalej dodal, o konkrétnych podmienkach návrhu bude informovať, keď dostane jeho písomné vyhotovenie od vedenia USSK.

Sporná otázka

Odborári v spoločnosti U. S. Steel Košice vyhlásili 22. júna štrajkovú pohotovosť. Od marca tohto roku sa totiž nepodarilo zamestnávateľovi so zástupcami zamestnancov nájsť spoločnú reč pri vyjednávaní o obsahu mzdového dodatku k platnej kolektívnej zmluve.

Po piatich kolách rokovaní tak odborári zavolali na ďalšie konanie sprostredkovateľa. Spornou otázkou pri vyjednávaniach sa stala najmä otázka týždenného pracovného času zamestnancov. Odborári požadujú zachovanie súčasnej dĺžky týždenného pracovného času zamestnancov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Juraj Varga
    Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice