Vrah expriateľky z obchodného domu bude sedieť vyše 21 rokov

Noz
Foto: mirror.co.uk

KOŠICE 2. mája (WEBNOVINY) – Na 21 rokov a osem mesiacov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia odsúdil Okresný súd Košice I 34-ročného Petra G. za vraždu bývalej partnerky.

Uznal ho vinným, že minulý rok v decembri brutálne dobodal loveckou dýkou 40-ročnú Irenu. Vražda sa stala v obchodnom dome na Popradskej ulici v Košiciach, kde žena pracovala ako predavačka.

Podľa rozsudku opitý muž za ňou prišiel na oddelenie zábavnej pyrotechniky. Po hádke expriateľku bodol do hrudníka, keď spadla na zem 14-krát ju bodol do ramena, lopatky a chrbta. Obeti spôsobil 12 centimetrov hlboké rany, viaceré z nich zasiahli pľúca. Matka dvoch detí krátko po útoku vykrvácala. Útočník počkal v obchodnom centre na príchod polície.

Peter G. na prvom pojednávaní urobil vyhlásenie o vine, súd preto viedol dokazovanie len k výške trestu. Za preukázané, a to najmä z posudkov znalcov z odboru psychiatrie a psychológie, súd považoval, že obžalovaný spáchal vraždu z pomsty, čo je podľa zákona osobitný motív, pri ktorom sa skutok kvalifikuje prísnejšie. V prípade vraždy je trestná sadzba od 20 do 25 rokov, alebo doživotie.

Uložený trest súd považuje za primeraný vzhľadom k osobe páchateľa aj k účelu, ktorý má splniť,“ zdôvodňovala rozsudok predsedníčka senátu. Prokurátor bol s trestom spokojný a vzdal sa práva na podanie odvolania.

Obžalovaný sa prostredníctvom obhajcu k rozsudku vyjadrí do troch dní. Peter G. skutok na pojednávaní vysvetľoval tým, že sa mu po rozchode s Irenou, ktorá si podľa neho našla iného muža, zrútil svet. Popieral, že vraždil z pomsty, tvrdil, že to bolo zo zúfalstva. Hovoril, že stratil prácu a nemal peniaze. „Bol som nešťastný z tohto sveta a psychicky na dne,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom