Vrah policajta bol údajne dobrák, bránil ho na súde svedok

Policajt strelba boleraz vrazda
Boleráz smúti za zavraždeným policajtom, ktorý v obci býval. Obec Boleráz, okres Trnava, 15. júna 2014. Foto: SITA/Pavol Machovič

TRNAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Ďalším dokazovaním vo štvrtok na Okresnom súde v Trnave pokračovalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy policajta Petra Opalka, ktorého podľa obžaloby vlani v júni v obci Boleráz zastrelil Milan S. Tragédia sa stala po tom, ako mu policajná hliadka pri bežnej cestnej kontrole namerala v dychu 1,38 promile alkoholu.

O prekvapenie v súdnej sieni sa postaral viacnásobne postihnutý svedok, podľa ktorého bol obžalovaný veľký dobrák „Vozil ma autom, pomáhal mi. Bol doslova mojimi nohami aj rukami. Len som mu zatelefonoval a on mi vždy pomohol,“ s ťažkosťami vypovedal svedok na invalidnom vozíku. Milan S. mu podľa jeho slov pomáhal zadarmo.

Obžalovaný povedal, že aj keď bol neskôr osobný asistent postihnutého s nárokom na odmenu, nikdy od muža peniaze za túto prácu nezobral. Svedok jeho slová potvrdil. Len v dobrom o obžalovanom hovorila aj jeho suseda z miesta bydliska. Súd vo štvrtok vypočul aj svedkov, ktorí boli 14. júna minulého roka prví na mieste prestrelky, pri ktorej prišiel o život policajt v službe. Hlavné pojednávanie bude pokračovať 26. mája a 18. júna vypočutím ďalších svedkov a znalca.

Milan S. sa ešte na pojednávaní v marci priznal k vražde policajta Petra Opalka. Poprel však úmysel zavraždiť aj jeho kolegyňu. Policajná hliadka vozidlo s Milanom S. zastavila v obci Boleráz v okrese Trnava 14. júna 2014. Po konflikte Milan S. policajta zastrelil dvoma ranami do hrudníka. Potom nastala prestrelka s policajtkou a útek s vozidlom Opel Zafira. Ešte počas tej istej noci sa vzdal policajtom v mieste svojho bydliska v Podunajských Biskupiciach. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na 20 až 25 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom