Vrah pumpára je neznámy, polícia podozrivého prepustila

Policajt, polícia
Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák

PREŠOV 21. februára (WEBNOVINY) – Zadržanie Lukáša L., ktorého polícia väzobne vyšetrovala a následne prepustila v súvislosti s usmrtením pumpára Erika na benzínovom čerpadle pri obci Veľká Lomnica, nebol omyl policajtov. Jeho osoba zapadá do mozaiky osôb, ktoré polícia preveruje. Informoval o tom na sobotňajšej tlačovej besede riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Dušan Sabol.

Ako v sobotu uviedol, vyšetrovateľ v Prešove 30. januára začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Sabol informoval, že polícia na mieste činu zaistila viacero druhov stôp, ktoré v tomto štádiu nie je možné bližšie špecifikovať. Aktuálne pracuje s viacerými kriminalistickými verziami a sústredila väčšie množstvo informácií, ktoré teraz musí zákonným spôsobom preveriť.

Polícia zadržala nelegálne držané zbrane

Na základe týchto indícií polícia vykonala v stredu 18. februára na viacerých miestach okresov Poprad a Kežmarok domové prehliadky a prehľadala aj nebytové priestory. Pri razii policajti zaistili nelegálne držané zbrane a väčšie množstvo rovnako nelegálne držaného streliva. Sabol konkretizoval, že išlo o samopal a dve krátke guľové zbrane.

Z taktických dôvodov zatiaľ polícia nebude bližšie špecifikovať, o aký typ zbraní a druh streliva ide. Krajský policajný riaditeľ však povedal, že jedna zo zaistených zbraní a zaistené strelivo druhovo zodpovedá zbrani a strelivu, ktoré boli použité pri spáchaní trestného činu vraždy.

Či nájdená zbraň bola naozaj použitá pri útoku na čerpadle vo Veľkej Lomnici, určí až kriminalisticko-expertízne skúmanie. Trestnoprávna zodpovednosť vo vzťahu k nedovolenému ozbrojovaniu je v štádiu vyšetrovania.

Zadržaného prepustili na druhý deň

Na základe týchto úkonov a operatívnych previerok polícia zadržala podozrivého Lukáša L. Sabol uviedol, že súvis zadržaného so spáchaným skutkom sa doposiaľ nepotvrdil. Na druhý deň ho z vyšetrovacej väzby prepustili.

Polícia konala podľa predpisov. Krajský policajný riaditeľ potvrdil, že tento muž sa už v minulosti dopustil krádeží aj násilnej trestnej činnosti. Napriek jeho prepusteniu sa naďalej preveruje aj verzia, či jeho osoba nemá súvis s vyšetrovaným trestným činom z Veľkej Lomnice. Polícia teraz nezadržiava žiadnu inú osobu, ktorá by bola podozrivá z tohto trestného činu.

K postreleniu 24-ročného Erika na čerpacej stanici vo Veľkej Lomnici došlo 29. januára krátko po 18:00 večer. Erik neskôr svojim zraneniam podľahol v nemocnici v Poprade.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom