Vratislav Greško ukončil vrcholovú kariéru, čaká nové výzvy

Vratislav Greško
Foto: SITA/Ján Viazanička

ŽILINA 15. júna (WEBNOVINY) – Aktívnu hráčsku kariéru oficiálne ukončil slovenský futbalový obranca Vratislav Greško. Tridsaťsedemročný rodák z Tajova (nar. 24. júla 1977) o tom informoval v priamom prenose RTVS z pozície spolukomentátora nedeľňajšieho večerného duelu kvalifikácie o postup na ME 2016 Slovensko – Macedónsko (2:1) v Žiline.

Greško čaká na nové výzvy

„Už skôr som avizoval, že s futbalom bude koniec po tejto sezóne, lebo sa nedá sedieť na viacerých stoličkách. S futbalom je koniec, minimálne s vrcholovým. Prídu ďalšie výzvy, na ktoré bude potrebné reagovať a možno prídu ďalšie pekné momenty, vo futbale či živote,“ povedal Vratislav Greško.

So seniorskou futbalovou kariérou začal v Banskej Bystrici, neskôr sa cez Inter Bratislava dostal do nemeckého bundesligového mužstva Bayer Leverkusen. Odtiaľ v roku 2000 putoval do Talianska: pôsobil v Interi Miláno i Parme. V rokoch 2003 – 2006 si zahral na Britských ostrovoch za Blackburn Rovers, odkiaľ zamieril do nemeckého Norimbergu.

Kariéru zakončil v Podbrezovej

Do Leverkusenu sa potom vrátil na dva roky a po pauze od futbalu účinkoval od roku 2011 v Podbrezovej, ktorej pomohol k prieniku do najvyššej slovenskej súťaže a absolvoval v nej ročník 2014/2015.

„Pekných momentov v kariére bolo naozaj veľa, vyzdvihnúť len jeden sa nedá. Jedinečné však bolo zahrať si v roku 2000 na majstrovstvách Európy v kategórii do 21 rokov v domácom prostredí,“ prezradil Greško.

V seniorskej reprezentácii absolvoval 34 duelov a dosiahol v nich 2 presné zásahy. „Dostal som konkrétnu ponuku v Podbrezovej, stále rokujeme o ďalšej spolupráci,“ dodal na margo ďalšieho pôsobenia Vratislav Greško.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vratislav Greško