Asko - nábytok stavia novú predajňu v Banskej Bystrici

Dokumenty, projekt
pixabay.com/ilustračné foto

Do regiónu má priniesť približne 25 nových pracovných miest a najväčšie kuchynské štúdio na Slovensku a v Čechách.

Jedna z najväčších nábytkárskych spoločností Asko – nábytok rozšíri svoju obchodnú sieť o ďalšiu pobočku. Aktuálne pracuje na výstavbe novej predajne v Banskej Bystrici, ktorú plánuje otvoriť už koncom júna tohto roka. Ako agentúru SITA informovala spoločnosť, do regiónu prinesú okrem približne 25 nových pracovných miest aj najväčšie kuchynské štúdio na Slovensku a v Čechách.

Rozostavaná budova s rozlohou šesť tisíc metrov štvorcových, ktorá sa počas nasledujúcich mesiacov zmení na novú obchodnú jednotku, sa nachádza v časti Radvaň Park v Banskej Bystrici. Stavebné práce začali už v priebehu predchádzajúcich mesiacov.

„Banskobystrická predajňa bude svojím spôsobom špeciálna. Okrem klasického nábytku a bytových doplnkov, ktoré sú súčasťou širokej ponuky spoločnosti, v nej zákazníci nájdu aj najväčšie kuchynské štúdio na území Slovenska a Čiech,“ povedala o predajni marketingová manažérka spoločnosti Asko – nábytok Andrea Štěpánová.

Nový obchod pribudne v najmenej pokrytej oblasti

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje šesť predajní v rámci Slovenska, pričom štyri sú sústredené na západ, dve na východ krajiny. Najmenej pokrytou časťou teda zostávala oblasť stredného Slovenska, preto sa rozhodli novú predajňu postaviť v Banskej Bystrici. „Otvorenie predajne je naplánované na koniec júna 2019,“ doplnila Štěpánová s tým, že rozširovanie obchodnej siete so sebou prinesie aj nové pracovné príležitosti, ktoré prispejú k zvyšovaniu zamestnanosti v regióne.

Spoločnosť Asko – nábytok je súčasťou rodinnej podnikovej skupiny PORTA so sídlom v Nemecku. Medzi tuzemských predajcov nábytku patrí od roku 2006, keď spoločnosť otvorila svoju prvú predajňu v Nitre.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom