Bytovému komplexu Alžbetin park v Trnave dali mestskí poslanci šancu

Plány, dokumenty
pixabay.com/ilustračné foto

Majiteľ pozemkov na okraji Trnavy, v území sysľa pasienkového, svoju žiadosť o povolenie na spracovanie zmeny územného plánu stiahol.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave dalo súhlas na prípravu zmeny územného plánu v prospech bytového komplexu Alžbetin park, ktorý chce investor postaviť v dotyku s Parkom Janka Kráľa. Plánuje tu umiestniť tri bytové domy, ktoré by mali mať najviac šesť podlaží. Susedný park bol pre svoju historickú hodnotu vyhlásený za chránené obecné územie. Založený bol ešte v 19. storočí, pôvodne bol nazvaný Alžbetin park.

Poslanec Matej Lančarič upozornil, že v prípade výstavby tu pribudnú desiatky osobných áut, ktoré ešte viac skomplikujú dopravu v tejto časti mesta, v blízkosti železničnej stanice. Vyslovil tiež obavu z toho, že nové byty budú mať negatívny dopad na zeleň chráneného parku. Podľa poslanca Stanislava Hrica v lokalite v prípade výstavby bytových domov zeleň naopak pribudne, pretože areál je v súčasnosti prakticky celý zastavaný budovami určenými na výrobu. Majiteľom riešeného územia je spoločnosť Vetter.

Ďalší materiál bol z rokovania stiahnutý

Trnavskí poslanci sa mali na dnešnom rokovaní zaoberať aj súhlasom na spracovanie zmeny územného plánu v lokalite pri Malženickej ceste, kde investor plánuje postaviť úplne novú mestskú štvrť s názvom Nová Kopánka.

Problém s výstavbou v tejto časti Trnavy má Správa Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, pretože územie je domovom sysľa pasienkového. Žiadateľ o zmenu územného plánu však požiadal, aby bol materiál z rokovania mestského zastupiteľstva stiahnutý, poslanci mu vyhoveli.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom