Developer Cresco Group mení názov na Cresco Real Estate

Cresco RE
Nové logo spoločnosti, zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Vlani predal vo svojich projektoch 728 nových bytov.

Rezidenčný developer Cresco Group mení názov na Cresco Real Estate. Ako uviedla spoločnosť v tlačovej správe, okrem názvu mení aj logo. Skupina Cresco vlani predala vo svojich projektoch 728 nových bytov. Z nich 95 % tvorili byty v aktuálne najväčšom projekte nového bývania na Slovensku – v bratislavských Slnečniciach. „Záujem ľudí o bývanie v novej štvrti tak medziročne vzrástol takmer o štvrtinu. Každý piaty až šiesty predaný byt v novostavbách v hlavnom meste pripadal na Slnečnice,“ uviedol developer.

„Naším plánom je v tomto roku spustiť predaj ďalších projektov v rámci Slnečníc, predstaviť nové projekty v hlavnom meste a posilniť naše aktivity v Česku. V Prahe na jar spúšťame výstavbu prvej fázy projektu UNIQ Tesla,“ uviedol výkonný riaditeľ developera Ján Krnáč.

Do predaja pôjdu ďalšie byty

Aktuálne je v Slnečniciach vo výstavbe 1 550 bytov. Najbližšie pôjde do predaja etapa C4 v zóne Viladomy s 382 bytmi a etapa A4 v zóne Mesto s 360 bytmi. Vývoj predaja počas tohto roka sa bude podľa riaditeľ predaja Cresco Real Estate Michala Pauera odvíjať od troch faktorov – nárastu cien, ktorý má kontinuálne pokračovať, zníženia dostupnosti financovania bytov a taktiež nízkej ponuky nových bytov na trhu.

Spoločnosť Cresco Real Estate od svojho vzniku v roku 1992 realizovala viaceré projekty v Bratislave. Postupne rozširuje svoje aktivity aj na ďalšie územie Slovenska a do zahraničia. Počas svojej existencie sa developerská spoločnosť podpísala pod investíciami ako III Veže alebo obytná štvrť Slnečnice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom