Divízia manažmentu nehnuteľností gigantu Evergrande má byť na predaj, objavil sa aj prvý záujemca

Evergrande
Sídlo spoločnosti Evergrande. Foto: SITA/AP

Čínsky developerský gigant Evergrande prerušil obchodovanie so svojimi akciami. Kríza najviac zadlženého developera na svete vyvoláva obavy, že jej potenciálny kolaps by mohol vyvolať turbulencie na globálnych trhoch.

V správe pre hongkonskú burzu konglomerát uviedol, že obchodovanie prerušil, kým zverejní „oznámenie obsahujúce internú informáciu o veľkej transakcii“. Informuje o tom portál bbc.com.

Hopson pozastavil obchodovanie so svojimi akciami

Čínske finančné spravodajské médium Cailian Press medzitým informovalo, že developerská spoločnosť Hopson Development, s ktorej akciami sa obchoduje na hongkonskej burze, sa chystá kúpiť väčšinový podiel Evergrande Property Services Group, divízie konglomerátu Evergrande, ktorá sa venuje manažmentu nehnuteľností.

Firma Hopson sa k tejto správe ešte nevyjadrila, ale pozastavila obchodovanie so svojimi akciami pred oznámením „súvisiacim s veľkou transakciou“.

Problémy firmy by sa mohli rozšíriť

Hodnota akcií developera Evergrande od začiatku tohto roka klesla o takmer 80 percent. Celkové záväzky spoločnosti sa pritom rovnajú zhruba dvom percentám čínskeho hrubého domáceho produktu.

To vyvolalo obavy, že problémy firmy by sa mohli rozšíriť na celú ekonomiku Číny, ktorá je druhá najväčšia na svete, a spôsobiť turbulencie na globálnych finančných trhoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Evergrande