Eurostat: Ceny bytov a domov na Slovensku sa v treťom štvrťroku zvýšili o 4,4 %

Peniaze, úver, hypotéka, bývanie
pixabay.com/ilustračné foto

Obytné nehnuteľnosti v eurozóne aj v celej EÚ v treťom kvartáli medziročne zdraželi o 4,3 %.

Ceny obytných nehnuteľností, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v treťom kvartáli tohto roka v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,3 percenta. Medzikvartálne ceny obytných nehnuteľností v eurozóne posilnili o 1,6 percenta a v celej EÚ sa v treťom štvrťroku zvýšili o 1,5 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Oproti predchádzajúcemu štvrťroku nehnuteľnosti zlacneli

Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v treťom kvartáli tohto roka medziročne zvýšili o 4,4 percenta a oproti predchádzajúcemu štvrťroku klesli o 0,3 percenta. V rámci krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, ceny obytných nehnuteľností medziročne najviac posilnili v Slovinsku (15,1 %), Holandsku (10,2 %) a Írsku (9,1 %). Medziročný pokles cien obytných nehnuteľností evidovali vo Švédsku (-2,1 %) a v Taliansku (-0,8 %).

Najviac ceny stúpli v Holandsku

Medzikvartálne sa ceny obytných nehnuteľností v treťom štvrťroku tohto roka najviac zvýšili v Holandsku (3,3 %), na Malte (3,1 %) a v Chorvátsku (2,8 %). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov evidovali v Taliansku (-0,8 %), Rumunsku (-0,7 %), Fínsku (-0,4 %), na Slovensku (-0,3 %) a v Maďarsku (-0,2 %).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Eurostat