Finančným riaditeľom Penta Real Estate sa stal Július Aleva

Július Aleva
Július Aleva, zdroj: Penta Real Estate

Na pozíciu skupinového finančného riaditeľa realitnej divízie skupiny Penta nastúpil Július Aleva 1. apríla.

Skupinovým finančným riaditeľom spoločnosti Penta Real Estate sa stal Július Aleva. Ako informoval hovorca skupiny Penta Gabriel Tóth, Aleva do funkcie nastúpil v pondelok 1. apríla. Zodpovedný bude za zabezpečenie ziskovosti projektov, efektivitu riadenia skupiny a návratnosť investícií do všetkých výrobných a investičných aktivít.

Július Aleva zastával niekoľko vedúcich pozícií v oblasti financií a má skúsenosti z oblasti developmentu nehnuteľností. Do Penta Real Estate nastúpil z predchádzajúcej pozície manažéra pre reštrukturalizáciu v spoločnosti Reflex Capital. V minulosti pracoval pre investičnú skupinu CTP a Raiffeisenbank. Je absolventom Univerzity Komenského v Bratislave v študijnom odbore ekonómia a manažment.

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2017 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate viac ako 1 mld. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom