Heitman predal Aupark Tower realitnému fondu investičnej banky Wood & Company

Aupark Tower
Aupark Tower, zdroj: www.hbreavis.com

Predávajúceho v transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE.

Americký fond Heitman predal administratívnu nehnuteľnosť Aupark Tower realitnému fondu investičnej banky Wood & Company. „Prostredníctvom akvizícií bratislavských aktív Aupark Tower a Lakeside Park a pražského kancelárskeho komplexu Hadovka Office Park, ktoré boli sfinalizované v posledných štyroch dňoch, posilňujeme svoju pozíciu v oblasti správy realitných fondov pre kvalifikovaných investorov,“ povedal riaditeľ Wood & Company Martin Šmigura. Predávajúceho v transakcii zastupovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE.

Budova Aupark Tower má 22 nadzemných a jedno podzemné podlažie. Disponuje 750 parkovacími miestami. Celková prenajímateľná plocha zaberá 35 tisíc metrov štvorcových. Aupark Tower je administratívnou budovou skolaudovanou v roku 2008.

Heitman má celosvetovú pôsobnosť

Heitman je globálna investičná spoločnosť v oblasti komerčných nehnuteľností. Vznikla v roku 1966, má celosvetovo 11 pobočiek a je aktívnym participantom v troch kľúčových segmentoch komerčných nehnuteľností a globálnych kapitálových trhov.

Wood & Company je nezávislá investičná banka v strednej Európe poskytujúca služby v oblasti obchodovania s cennými papiermi, správy aktív a poradenstva pri fúziách a akvizíciách. Na Slovensku spravuje viacero aktív, ako kancelárske budovy – Lakeside Park a Westend Tower v Bratislave, výrobcu zdravotníckeho tovaru – Chirana T.Injecta v Starej Turej, farmaceutickú spoločnosť – Saneca Pharmaceuticals v Hlohovci, spoločnosť špecializujúcu sa na odpadové hospodárstvo – KOSIT v Košiciach a Slovenský rastový kapitálový fond, ktorého väčšinovým vlastníkom je Ministerstvo hospodárstva SR.

CBRE je svetovo najväčšia komerčná spoločnosť, ktorá poskytuje realitné služby a investície. CBRE má viac ako 450 pobočiek na celom svete a klientov vo viac ako 100 krajinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CBRE