Historická budova Pradiarne 1900 v Bratislave má prvého nájomcu

Pradiaren_svatoplukova.jpg
Pradiareň, zdroj: YIT Slovakia

Historická budova Pradiarne v novovznikajúcom biznis centre Bratislavy, ktorú momentálne rekonštruujú, má prvého nájomcu. Developer YIT, ktorý opravuje budovu Pradiarne v rámci budovania novej mestskej štvrte ZWIRN, informoval, že v historickej budove má mať svoje nové sídlo spoločnosť Medusa. Okrem toho v nej otvorí aj nový multigastrokoncept.

Presťahujú sa desiatky zamestnancov

Po kolaudácii koncom roka 2020 sa do budovy presťahuje viac ako 60 zamestnancov firmy Medusa. „Bratislava sa mení a my chceme byť pri tom. Kým koncom deväťdesiatych rokov a začiatkom storočia sme chceli byť čo najsilnejšie zastúpení v centre Bratislavy, dnes sa zameriavame na výnimočné a dlhodobé projekty na významných miestach či v historicky alebo architektonicky hodnotných stavbách,“ povedal šéf firmy Medusa Peter Štecko.

Pradiareň má po ukončení rekonštrukčných prác priniesť do lokality nové funkcie. Občiansku vybavenosť v podobe obchodných prevádzok na prízemí, kancelárie aj kultúrno-spoločenský priestor s auditóriom v priestoroch niekdajšej Silocentrály. Budova má byť nízkoenergetická.

Pradiareň spolu ponúkne 11 760 metrov štvorcových administratívnych priestorov a tiež 3 110 metrov štvorcových pre retail a služby. Ďalšie priestory o rozlohe až 6 000 metrov štvorcových prinesie samotný projekt ZWIRN priamo v parteri jednotlivých rezidenčných budov. Miesto v ňom nájde 59 prevádzok od kaviarní, reštaurácií cez služby vybavenosti.

Rozvoj širších území

YIT je fínska a severoeurópska stavebná spoločnosť. Buduje byty, obchodné priestory a rozvíja širšie územia. Špecializuje sa aj na výstavbu infraštruktúry.

Na Slovensku pôsobí od roku 2010 a pod hlavičkou YIT Slovakia realizuje v Bratislave obytné komplexy TAMMI Dúbravka, NUPPU v Ružinove, STEIN2 v Starom Meste a bytový dom PARI v Ružinove.

Aktuálne pripravuje aj projekt premeny areálu bývalej Bratislavskej cvernovej továrne na živú mestskú štvrť ZWIRN, vrátane pamiatkovej obnovy národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne. Spolu so spoločnosťou Immocap Group pracuje na projekte revitalizácie novozískaného areálu Istropolis na Trnavskom mýte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Štecko
Firmy a inštitúcie Medusa Group