Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polus Towers, IMMOFINANZ
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Polus Towers z portólia IMMOFINANZ
5. 04. 2018 8:40 Investovanie od vRealitach.skSITA

Immofinanz dosiahol na Slovensku príjmy z prenájmu vo výške takmer 18 mil. eur

Rakúska developerská spoločnosť Immofinanz vlani vykázala čistú stratu 537,1 mil. eur po strate 421,8 mil. eur v predchádzajúcom roku. Čistý zisk z pokračujúcich činností, čiže bez zahrnutia podnikania v Rusku, však bol vo výške 181 mil. eur po strate 147,4 mil. eur v roku 2016. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok v tlačovej správe. Ruské portfólio nehnuteľností spoločnosť v závere minulého roka predala.

Príjmy spoločnosti Immofinanz z prenájmu počas roku 2017 vzrástli o 0,5 % na 234,5 mil. eur. Po úprave o nové akvizície či predaje, čiže na porovnateľnom základe, príjmy z prenájmu posilnili o 4,5 % na 200 mil. eur.

Miera obsadenosti slovenského portfólia vzrástla

Nehnuteľnosti spoločnosti Immofinanz na Slovensku podľa údajov firmy predstavujú 6,9 % z celkového portfólia spoločnosti, vrátane 21 nehnuteľností v účtovnej hodnote 291,3 milióna eur. Počas finančného roka 2017 miera obsadenosti slovenského portfólia vzrástla na 93,9 % z úrovne 89,9 % k 31. decembru 2016. Vo finančnom roku 2017 príjem z prenájmu na Slovensku dosiahol 17,9 mil. eur, čo predstavuje 7,6 % celkového príjmu z prenájmu v rámci skupiny.

Spoločnosť Immofinanz pôsobí v oblasti komerčných nehnuteľností. Jej aktivity sa v súčasnosti zameriavajú na segmenty retailu a kancelárií na siedmich hlavných trhoch, a to v Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Hlavné podnikateľské aktivity zahŕňajú správu a rozvoj nehnuteľností. Portfólio spoločnosti má hodnotu približne 4,2 mld. eur (bez ruského trhu) a zahŕňa viac ako 230 nehnuteľností.

Odporúčané články

Investície do hotelov v strednej a východnej Európe by mohli dosiahnuť 800 mil. eur Celosvetové investície do nehnuteľností dosiahli rekordných 1,8 bilióna dolárov

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Video+foto: Sagan špurtoval o triumf v 10. etape Tour de France 2019 a kraľuje bodovacej súťaži Harabin si nechce prevziať cenu Homofób roka na Dúhovom pochode, nepodporí šírenie LGBT agendy Polícia stále zhromažďuje dôkazy v prípade bitky v centre Bratislavy, zrejme padnú ďalšie obvinenia Video+foto: Pelotón v 10. etape Tour de France roztrhal vietor, „zavretý“ Sagan začal špurtovať neskoro Systém Galileo zaznamenal rozsiahle výpadky, smartfóny nebudú mať informácie o čase ani polohe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X