Košičania môžu opäť nakupovať v obchodnom dome Urban, zrekonštruovali ho za 20 miliónov eur (video+foto)

Obchodný dom Urban
Exteriér obchodného domu OD Urban v Košiciach počas jeho otvorenia po viac ako ročnej rekonštrukcii. Košice, 22. apríl 2021. Foto: SITA/Marek Lukáč

Po viac ako ročnej rekonštrukcii otvorili vo štvrtok na košickej Hlavnej ulici obchodný dom Urban. Investície do rekonštrukcie dosiahli viac ako 20 miliónov eur. Na brífingu o tom informoval Matúš Dunaj zo spoločnosti Arkon, ktorá stojí za rekonštrukciou obchodného domu.

„Aktuálne je k dispozícii sedem prevádzok a jeden pop-up stánok, počas plnej funkčnosti bude k dispozícii približne 30 nájomných priestorov. Na druhom poschodí budú dve reštaurácie a päť foodcourtových jednotiek, ktoré už máme z väčšej časti prenajaté,“ uviedol Dunaj.

V obchodnom dome budú sídliť predajne potravín, drogérie, kníhkupectvo či kvetinárstvo. Na najvyššom podlaží obchodného domu sa nachádzajú kancelárske priestory, pripravuje sa taktiež otvorenie kina. Plánované otvorenia gastroprevádzok ovplyvnila koronakríza a s ňou súvisiace obmedzenia azda najviac, preto nájomcov z odvetvia gastra predstavia až v najbližšom čase.

„S nájomcami týchto prevádzok intenzívne rokujeme, aby sme už čoskoro mohli predstaviť aj nové gastro koncepty a doplniť tak existujúcu ponuku gastra v centre Košíc,“ konštatoval Dunaj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matúš Dunaj
Firmy a inštitúcie Arkon