Na Petržalskom sídlisku Slnečnice pribudnú stovky bytov, parkovacích miest aj pivníc

Byty, reality
Foto: ilustračné, SITA/Tomáš Benedikovič

Na Petržalskom sídlisku Slnečnice pribudne ďalších 360 bytov. Vo štvrtkovej tlačovej správe o tom informoval developer Cresco Real Estate. Ide o nové bytové domy Slnečnice POP v sektore Zóna Mesto v tesnej blízkosti plánovanej električkovej trate cez Petržalku.

Široký výber rôznych bytov

„Výstavba odštartovala už v januári tohto roka. S dokončením celej stavby sa počíta v treťom kvartáli 2022, pričom prvá etapa by mala byť dokončená už v druhom kvartáli 2022,“ informuje developer. Výšku investície nezverejnili.

V troch bytových domoch, ktoré postaví developer na konci Petržalky, pribudne okrem 360 bytov aj 493 parkovacích miest a 173 pivničných kobiek.

„V ponuke je široký výber rôznych typov bytov, od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcových metrov, cez dvojizbové, najpočetnejšie trojizbové, až po rozľahlé štvorizbové byty s plochou od 96 do 140 štvorcových metrov. Každý byt má vlastný balkón, väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny orientované na rozdielne svetové strany. Na najvyšších podlažiach sa nachádzajú aj byty s terasou.“ informuje developer.

Mala by vzniknúť aj základná škola s materskou školou

„Pri bytových domoch Slnečnice POP vznikne v budúcnosti s ďalšou výstavbou park, ako aj pešia promenáda, ktorá sa napojí na bulvár tiahnuci sa od električkovej trate po nákupné centrum Slnečnice Market. Tu sme pre obyvateľov otvorili už prvú časť bulváru,“ priblížil výkonný riaditeľ Cresco Real Estate Ján Krnáč.

Neďaleko novej časti Slnečníc má vzniknúť v budúcnosti aj stredná a základná škola s materskou školou. „Finančným partnerom novej etapy POP v Zóne Mesto sa stala Slovenská sporiteľňa. Dokončenie celej stavby je plánované v treťom kvartáli 2022,“ informuje developer.

Prví obyvatelia by sa po získaní kolaudačného rozhodnutia mohli sťahovať v druhom štvrťroku 2023. Celkovo bude tento rok v Slnečniciach rozostavaných až 1 500 bytov, stavebne dokončiť by mali takmer 700 z nich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom