Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave je skolaudovaná, byty v Klingerke odovzdajú majiteľom už onedlho

Klingerka
Rezidenčná budova v hlavnom meste Klingerka. Foto: JTRE, www.facebook.com

Najvyššia rezidenčná budova v Bratislave Klingerka je skolaudovaná. Ako informoval developer projektu J&T Real Estate (JTRE), proces výstavby 116-metovej budovy, ktorá vyrástla na mieste bývalej továrne na výrobu juty, po 31 mesiacoch ukončilo právoplatné kolaudačné rozhodnutie.

„Blíži sa tak odovzdávanie bytov novým majiteľom a ožije aj priľahlý park s detským ihriskom, lavičkami a množstvom zelene,“ uvádza developer.

K budove patrí aj multifunkčný park

Nová rezidenčná budova má 36 nadzemných podlaží, 380 dvojizbových až štvorizbových bytov, 376 balkónov, päť výťahov, 678 parkovacích stojísk, 425 metrov štvorcových obchodnej plochy a 6 300 metrov štvorcových zelene v rámci parku a zelenej strechy garážového domu.

Súčasťou projektu je multifunkčný park s veľkosťou polovice futbalového ihriska. Centrálnym prvkom je moderné detské ihrisko, plocha s workoutovými strojmi a menšie ihrisko na loptové hry.

Treba spraviť ešte pár drobných prác

„Zeleňou je pokrytá aj strecha garážového domu, čo prispieva k obmedzeniu hluku, znižuje prašnosť a teplotu, zadržiava vodu a spolu s parkovou výsadbou je tak významným prínosom k udržateľnosti klímy v centre Bratislavy,“ uvádza investor.

Popri posledných administratívnych úkonoch potrebných k odovzdaniu bytov novým majiteľom budú dokončené aj všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri. Developer JTRE pripravuje pokračovanie projektu Klingerka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie JTRE J&T REAL ESTATE