Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plány, dokumenty
pixabay.com/ilustračné foto
31. 01. 2019 13:14 Legislatíva od vRealitach.skSITA

Návrh novely stavebného zákona prešiel do druhého čítania

Cieľom novely na návrh poslancov za Smer-SD je zabezpečiť, aby stavby slúžiace na plnenie úloh troch najvyšších ústavných činiteľov SR boli považované za stavby pre bezpečnosť štátu.

Národná rada SR bude rokovať o návrhu novely zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) aj v druhom čítaní. Rozhodli o tom vo štvrtok poslanci hlasovaním o predloženom návrhu kolegov za Smer-SD. Cieľom predloženej novely je zabezpečiť, aby stavby slúžiace na plnenie úloh troch najvyšších ústavných činiteľov Slovenskej republiky boli považované za stavby pre bezpečnosť štátu. Pôsobnosť stavebného úradu pre tieto stavby bude vykonávať Ministerstvo vnútra SR.

„Vzhľadom na skutočnosť, že v objektoch slúžiacich na plnenie úloh prezidenta SR, predsedu Národnej rady SR alebo predsedu vlády SR je nevyhnutné dodržiavať prísne režimové opatrenia, je dôvodné, aby aj pri konaniach podľa stavebného zákona boli v súvislosti s týmito stavbami dodržiavané osobitné opatrenia,“ zdôvodnili návrh poslanci za Smer-SD.

Keďže ústredným orgánom štátnej správy pre ochranu ústavného zriadenia ako aj bezpečnosti osôb a majetku je Ministerstvo vnútra SR, zahrnutím stavieb slúžiacich na plnenie úloh prezidenta, predsedu Národnej rady SR alebo predsedu vlády pod pojem „stavby pre bezpečnosť štátu“ sa podľa navrhovateľov docieli, aby pôsobnosť stavebného úradu pre tieto stavby vykonávalo ministerstvo vnútra.

Odporúčané články

Štát chce podporovať aj obstarávanie ubytovacích domov Štát podporí nové rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X