Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zeleň, osvetlenie, park
pixabay.com/ilustračné foto
8. 10. 2018 10:40 Projekty od vRealitach.skSITA

Nitra chce zrevitalizovať z eurofondov vnútrobloky na Klokočine

Celkové výdavky na regeneráciu vnútrobloku Mikovíniho sú vyčíslené na 53 365 eur, v prípade vnútrobloku Tokajská je to 53 390 eur.

Nitra chce zrevitalizovať z eurofondov dva vnútrobloky na najväčšom sídlisku Klokočina. Plánované opatrenia sú zamerané na zeleň, mobiliár a drobnú architektúru. Celkové výdavky na regeneráciu vnútrobloku Mikovíniho sú vyčíslené na 53 365 eur, v prípade vnútrobloku Tokajská je to 53 390 eur.

Mestskí poslanci už schválili predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Samospráva sa v prípade ich schválenia bude na projektoch spolupodieľať piatimi percentami oprávnených výdavkov. „Plocha riešeného územia každého vnútrobloku je viac ako 13 000 metrov štvorcových. Výsledkom projektov bude revitalizovaný priestor na pasívny a aktívny oddych obyvateľov mesta,“ informoval projektový manažér radnice Peter Velty.

Mesto hľadá dodávateľa

V roku 2017 získala Nitra nenávratný finančný príspevok 236-tisíc eur na regeneráciu vnútrobloku na Párovciach, v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa. Na vnútroblok Popradská – Kmeťova získala radnica zhruba 67-tisíc eur. Ďalšie peniaze z eurofondov pôjdu na strategické dokumenty – na generel zelene 61 000 eur a na adaptačné opatrenia na zmenu klímy 43-tisíc eur.

„Momentálne sú v posudzovaní žiadosti na tri parky, a to Mestský park na Sihoti – časť Nový park so sumou 662-tisíc eur, Borina – mestský les s nákladmi 150-tisíc eur a Brezový háj so sumou 299-tisíc eur,“ uviedla projektová manažérka radnice Katarína Koncošová. Projekty revitalizácie parkov riešia regeneráciu zelene, výsadbu stromov, krov a kvetinových záhonov. Zahŕňajú aj mestský mobiliár, verejné osvetlenie, čiastočnú rekonštrukciu peších komunikácií, detské herné prvky a exteriérové fitness prvky.

Odporúčané články

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov Penta Real Estate pokračuje vo výstavbe Sky Park Offices

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Foto: Turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X