Nitra chce zrevitalizovať z eurofondov vnútrobloky na Klokočine

Zeleň, osvetlenie, park
pixabay.com/ilustračné foto

Celkové výdavky na regeneráciu vnútrobloku Mikovíniho sú vyčíslené na 53 365 eur, v prípade vnútrobloku Tokajská je to 53 390 eur.

Nitra chce zrevitalizovať z eurofondov dva vnútrobloky na najväčšom sídlisku Klokočina. Plánované opatrenia sú zamerané na zeleň, mobiliár a drobnú architektúru. Celkové výdavky na regeneráciu vnútrobloku Mikovíniho sú vyčíslené na 53 365 eur, v prípade vnútrobloku Tokajská je to 53 390 eur.

Mestskí poslanci už schválili predloženie žiadostí o nenávratný finančný príspevok. Samospráva sa v prípade ich schválenia bude na projektoch spolupodieľať piatimi percentami oprávnených výdavkov. „Plocha riešeného územia každého vnútrobloku je viac ako 13 000 metrov štvorcových. Výsledkom projektov bude revitalizovaný priestor na pasívny a aktívny oddych obyvateľov mesta,“ informoval projektový manažér radnice Peter Velty.

Mesto hľadá dodávateľa

V roku 2017 získala Nitra nenávratný finančný príspevok 236-tisíc eur na regeneráciu vnútrobloku na Párovciach, v súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa. Na vnútroblok Popradská – Kmeťova získala radnica zhruba 67-tisíc eur. Ďalšie peniaze z eurofondov pôjdu na strategické dokumenty – na generel zelene 61 000 eur a na adaptačné opatrenia na zmenu klímy 43-tisíc eur.

„Momentálne sú v posudzovaní žiadosti na tri parky, a to Mestský park na Sihoti – časť Nový park so sumou 662-tisíc eur, Borina – mestský les s nákladmi 150-tisíc eur a Brezový háj so sumou 299-tisíc eur,“ uviedla projektová manažérka radnice Katarína Koncošová. Projekty revitalizácie parkov riešia regeneráciu zelene, výsadbu stromov, krov a kvetinových záhonov. Zahŕňajú aj mestský mobiliár, verejné osvetlenie, čiastočnú rekonštrukciu peších komunikácií, detské herné prvky a exteriérové fitness prvky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom