Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba, stavba, robotníci
pixabay.com/ilustračné foto
3. 10. 2018 11:25 Projekty od vRealitach.skSITA

Nitra vyhlási novú súťaž na výstavbu 220 bytov za 15 miliónov eur

Predchádzajúcu užšiu súťaž na výstavbu bytov, vyhlásenú vo februári tohto roka, mesto zrušilo. Pôvodná predpokladaná hodnota stavebných prác 12,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty podľa mesta nezodpovedá platným cenníkom v stavebníctve.

Mesto Nitra plánuje vyhlásiť ešte v októbri nové verejné obstarávanie na výstavbu 220 bytov bežného štandardu a technickej vybavenosti na Tehelnej ulici. Predpokladaná cena stavebných prác bude 15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (18 mil. eur vrátane DPH). Vyplýva to z predbežného oznámenia zverejneného v stredu vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Mesto by išlo do rizika

Predchádzajúcu užšiu súťaž na výstavbu 220 bytov, vyhlásenú vo februári tohto roka, Nitra nedávno zrušila. Predpokladaná cena prác, plánovaných na štyri roky, bola 12,5 mil. eur bez DPH (15 mil. eur s DPH). Dôvodom zrušenia tendra podľa mesta bolo to, že pôvodná výška predpokladanej hodnoty zákazky sa s odstupom času od vyhlásenia verejného obstarávania ukázala ako veľké riziko.

„Nakoľko s odstupom času a indexovania cien v stavebníctve predpokladaná hodnota zákazky nezodpovedá súčasne platným cenníkom v oblasti stavebníctva, verejný obstarávateľ nemôže očakávať požadovanú kvalitu diela za cenu predpokladanú pri vyhlásení súťaže,“ oznámilo mesto s tým, že na základe toho rozhodlo o zrušení verejného obstarávania. „Súťaž sa bude opakovať po aktualizácii súťažných podmienok,“ dodalo mesto.

Pri financovaní má pomôcť aj úver zo ŠFRB

Oznámenie o vyhlásení novej súťaže by malo byť zverejnené predbežne 12. októbra. Súčasťou verejného obstarávania bude vypracovanie jednoduchej architektonickej štúdie s návrhom urbanistického riešenia územia a po jej odsúhlasení vypracovanie projektovej dokumentácie k výstavbe bytov smerujúcej k jej kúpe v rozsahu dokumentácií pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie a realizáciu. To je podmienka pre získanie dotácie z Ministerstva dopravy a výstavby SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Príprava pred samotnou realizáciou výstavby bytov bude zahŕňať aj súvisiacu inžiniersku činnosť a búracie práce.

„Celý predmet zákazky musí víťazný uchádzač prefinancovať. Platba sa bude realizovať až po kolaudácii, pričom verejný obstarávateľ si vyhradzuje právo požadovať realizáciu výstavby bytov bežného štandardu v počte 220 bytových jednotiek a technickej vybavenosti v maximálne troch etapách s minimálnym počtom 70 bytov v jednej etape. Etapy sa môžu prelínať,“ uviedlo mesto v predbežnom oznámení. Bytové domy budú mať najviac štyri nadzemné podlažia.

Odporúčané články

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov Penta Real Estate pokračuje vo výstavbe Sky Park Offices

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Platy popredných manažérov v USA narástli za štyridsať rokov o vyše tisíc percent Zákazník zastrelil čašníka na predmestí Paríža, na svoj sendvič vraj čakal pridlho Na Aljaške bolo teplo ako ešte nikdy, priemerná teplota bola v júli o tri stupne vyššia Tvrdý brexit môže viesť k nedostatku potravín, palív a liekov, hovorí prognóza britskej vlády Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Aktualizované: Pri Zavare havarovalo auto a začalo horieť, zomrela mladá spolujazdkyňa Aktualizované: Pri bombovom útoku Islamského štátu na svadbe v Kábule zahynuli desiatky ľudí Kimi Räikkönen si po šestnásťdňovom „záťahu“ uprostred sezóny nič nepamätal, priznáva v knihe

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X