Odvolania voči projektu Eurovea 2 zamietli, dostane právoplatné územné rozhodnutie

Eurovea 2
Vizualizácia bytového domu Eurovea Veža. Foto: archívne, SITA/MČ Bratislava-Ružinov

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Projekt Eurovea 2 na nábreží Dunaja, medzi súčasnou Eurovea a mostom Apollo, dostane v najbližších dňoch právoplatné územné rozhodnutie pre šesť stavieb. Eurovea 2 tak môže pokračovať v povoľovacom procese.

Odvolania zamietli

Odvolania voči projektu v územnom konaní boli zamietnuté odvolacím orgánom. Informoval o tom developer projektu spoločnosť J&T Real Estate (JTRE).

Sme radi, že sa správnosť a oprávnenosť našich postupov potvrdila. Vnímame to tak, že zásahy do priebehu povoľovacieho procesu, ktoré náš postup spochybňovali, môžu mať rôznu motiváciu. Preto sme naďalej za otvorenú komunikáciu, či už s magistrátom, mestskou časťou a Bratislavčanmi,“ uviedol výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. Ďalším krokom v procese výstavby je získanie viacerých stavebných povolení pre Eurovea 2.

Výstavba električkového okruhu

Prípravné práce na projekte Eurovea 2 sa už začali a v súčasnosti prebieha odstraňovanie environmentálnej záťaže. Súčasťou projektu je aj výstavba centrálneho mestského električkového okruhu v trase Šafárikovo námestie, Pribinova, Košická, s napojením na ružinovskú radiálu a Trnavské mýto.

Električková trať by mala byť z 95 percent segregovaná, čo znamená, že v premávke električkám nebudú prekážať žiadne autá. V prípade, že by sa developer s mestom nakoniec na výstavbe trate nedohodol, neplánuje toto miesto využiť pre inú mestskú hromadnú dopravu.

Agentúra SITA požiada o reakciu aj bratislavský magistrát a mestskú časť Staré Mesto.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EuroveaMagistrát hl. m. SR Bratislava