Penta predala košický kancelársky projekt Business Centrum Tesla 2

Business Centrum Tesla 2
Business Centrum Tesla 2, zdroj: Penta Real Estate

Kancelársky objekt kúpila rakúska spoločnosť European City Estates, zaviazala sa kúpiť aj ďalšiu pripravovanú fázu projektu Business Centrum Tesla 3.

Penta Real Estate predala kancelársky projekt Business Centrum Tesla 2 (BCT 2) v Košiciach rakúskej spoločnosti European City Estates (ECE). BCT 2 zahŕňa 14 600 metrov štvorcových prenajímateľných priestorov a medzi jej najväčších nájomcov patria spoločnosti T-Systems Slovakia, Deloitte, Diebold-Nixdorf či Colonnade.

„Na strane predávajúceho poskytovala poradenstvo pri transakcii realitno-poradenská spoločnosť JLL, pričom po dohode oboch strán nebola jej suma zverejnená,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Rakúšania chcú kúpiť aj ďalšiu fázu

Spoločnosť ECE sa zaviazala kúpiť aj ďalšiu pripravovanú fázu projektu Business Centrum Tesla 3, ktorá bude mať 15 500 metrov štvorcových prenajímateľnej plochy. BCT 3 už disponuje stavebným povolením a predbežný začiatok výstavby je plánovaný na jar budúceho roka.

Prvá fáza kancelárskeho projektu BCT 1 má 17 650 metrov štvorcových a je plne obsadená nájomcami. Spolu s plánovanou výstavbou tretej fázy tak tvorí BCT komplexný kancelársky a technologický park s rozlohou takmer 48 tisíc metrov štvorcových prenajímateľných priestorov.

Penta Real Estate je jedna z platforiem stredoeurópskej investičnej skupiny Penta, ktorá bola založená v roku 1994. Realitná divízia Penty má v súčasnosti 26 projektov na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku, pričom sa zameriava najmä na segment kancelárií, bytov a retailu. V roku 2017 dosiahla hodnota aktív Penta Real Estate vyše jednu miliardu eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom