Penta Real Estate pripravuje ďalšie etapy bratislavského projektu Bory Bývanie

Bory byvanie 4. etapa.jpg
Bory bývanie 4. etapa, zdroj: Penta Real Estate

Na Boroch vzniká rezidenčná štvrť s občianskym vybavením.

V bratislavskej mestskej štvrti Bory pripravuje Penta Real Estate ďalšie dve etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie. V tretej a štvrtej etapa výstavby pribudne 663 bytov a 888 parkovacích miest. Výstavba by sa mala začať v priebehu budúceho roka. Informuje o tom Penta Real Estate v tlačovej správe. Celková výška investície je 73 miliónov eur.

V poradí tretia etapa projektu Bory Bývanie v súčasnosti čaká na získanie záväzného stanoviska hlavného mesta Bratislava. V šiestich bytových domoch má byť 357 jednoizbových až štvorizbových bytov. K nim pribudnú dva sekciové domy so šiestimi podlažiami.

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Vznikne 488 parkovacích miest a časť z nich bude aj na povrchu. Spoločnosť vybuduje aj park s detskými ihriskami, lavičkami a voľnými priestranstvami. Architektom je štúdio Vallo Sadovsky Architects.

Pripravuje sa aj štvrtá etapa

Štvrtá etapa vytvorí kompaktný celok s urbanistickou štruktúrou druhej etapy. V súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia k získaniu potrebných povolení. Na výstavbe sa bude podieľať architektonické štúdio Superateliér v spolupráci s Oliverom Sadovským. Vznikne 400 parkovacích miest, detské ihrisko, zeleň a komunitný priestor s prístreškom i možnosťou grilovania.

Spolu s druhou etapou Bory Bývania ponúkne viac ako 17-tisíc metrov štvorcových parkových plôch a športovísk. Plánovaná je aj cyklotrasa a chodník lemujúci Dúbravčický potok s viacerými miestami pre športové aktivity.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom