Pozemok na Záhoráckej ulici v Malackách sa zmení na mestský park

Zeleň, osvetlenie, park
pixabay.com/ilustračné foto

O finálnej podobe parku rozhodnú obyvatelia.

Pozemok na Záhoráckej ulici v Malackách sa zmení na mestský park. Agentúru SITA o tom informovala Ingrid Sochorová z Útvaru komunikácie a vonkajších vzťahov mesta Malacky s tým, že o finálnej podobe parku rozhodnú obyvatelia.

Dva susediace pozemky s celkovou rozlohou vyše dvetisíc štvorcových metrov, ktoré pôvodne patrili štátu, sa podarilo získať do vlastníctva mesta. “Nebolo to jednoduché. Máme za sebou štyri roky rokovaní s predsedami úradov a riaditeľmi odborov na ministerstvách. O zámere mesta sme hovorili aj s bývalým premiérom, vicepremiérom či s vtedajšou štátnou tajomníčkou ministerstva vnútra,“ uviedol primátor Malaciek Juraj Říha.

Poslanci odsúhlasili odkúpenie pozemkov

Rokovania zavŕšili poslanci mestského zastupiteľstva na septembrovom zasadaní, keď súhlasili s odkúpením pozemkov do vlastníctva mesta.

Na pozemku sa nachádzajú staré základy nedokončenej budovy. Tie rozoberú a plochu vyčistia. Nový park má pripomínať minulosť, keď na rovnakom mieste bola záhrada. Malačania sa môžu tešiť na kvetinovú pergolu, trávnaté záhony, jazierko s mostíkom a lavičky. Keďže lokalita leží pri križovatke, priestor bude odhlučnený. S projektom revitalizácie pozemku sa budú Malacky uchádzať o získanie dotácie z eurofondov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom