Práce na výstavbe novej autobusovej stanice na Nivách pokračujú podľa harmonogramu

BRATISLAVA: Revitalizácia Mlynských nív
Pohľad na prebiehajúce práce počas revitalizácie areálu autobusovej stanice Mlynské nivy a výstavby projektu Nové Nivy v Bratislave. Bratislava, 20. september 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

Na stanici v súčasnosti betónujú základovú dosku.

Práce na výstavbe novej autobusovej stanice na Mlynských nivách v bratislavskej mestskej časti Ružinov pokračujú podľa harmonogramu. Ako ďalej agentúru SITA informovali zo spoločnosti HB Reavis Slovakia, ktorá je investorom projektu, na stanici stále betónujú základovú dosku a po okrajoch stavby sa postupne dostávajú na mínus druhé a mínus prvé podlažie. „Na výškovej kancelárskej budove Nivy Tower zároveň budujeme už ôsme poschodie,“ uvádza ďalej HB Reavis Slovakia.

V prevádzke je náhradná stanica

Počas výstavby novej autobusovej stanice majú ľudia od 1. októbra minulého roka k dispozícii náhradnú autobusovú stanicu na Bottovej ulici. V jej priestoroch nájdu informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a nechýba ani verejná Wi-Fi sieť. Na stanici je tiež kaviareň aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením.

Čítajte aj:

S výstavbou nového autobusového terminálu na mieste pôvodnej autobusovej stanice začala spoločnosť vlani v októbri. V máji 2017 už začala stavať administratívnu budovu Nivy Tower vysokú 125 metrov na rohu Svätoplukovej ulice a Mlynských nív. Jej dokončenie plánuje investor na prelome rokov 2019 až 2020.

Pribudne aj strecha z mestskou záhradou

Nová autobusová stanica ponúkne medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, tržnicu a administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia. Nástupištia autobusov plánujú v prvom podzemnom podlaží, nad zemou budú obchody, tržnica, reštaurácie či detské zóny.

Unikátom novej stanice bude strecha s mestskými záhradami, bežeckou dráhou a vybavením pre aktívny oddych a šport. Koncept stanice navrhla britská architektonická kancelária Benoy v spolupráci so slovenským ateliérom Siebert + Talaš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HB Reavis