Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elizabeth House
Elizabeth House, zdroj: HB Reavis
13. 12. 2018 14:02 Projekty od vRealitach.skSITA Diskusia

Spoločnosť HB Reavis odhalila plány pre projekt Elizabeth House

  • Návrhy vytvorené architektonickým štúdiom Allford Hall Monaghan Morris (AHMM) sú zamerané na vytvorenie takmer 93.000 m2 plochy nových pracovných priestorov až pre 12 000 zamestnancov v štvrti Waterloo. V nej sa rozloha kancelárskych priestorov od roku 2009 neustále znižuje.
  • Tento projekt má ambíciu pomôcť zmierniť obrovský nával cestujúcich, ktorí využívajú stanicu Waterloo Station. Tá je najrušnejším železničným uzlom v Spojenom kráľovstve. Podľa odhadov ho čoskoro ročne využije až 130 miliónov cestujúcich.
  • Podľa plánov má vzniknúť nádherná nová záhradná promenáda s priamym prístupom do hlavnej haly stanice Waterloo Station a takisto nová ulica pre chodcov, námestie Victory Arch Square a nové verejné priestranstvo popri ulici York Road.
  • Cieľom spoločnosti HB Reavis je získať pre tento projekt certifikáciu WELL Platinum – najvyššie možné hodnotenie pre budovy, ktoré pozitívne prispievajú k celkovej pohode všetkých jej užívateľov.
  • Druhá fáza verejných schôdzí v súvislosti s plánmi pre tento projekt sa začala 8. decembra 2018. Začiatkom roka 2019 spoločnosť HB Reavis plánuje predložiť Mestskej rade v Lambeth žiadosť o vydanie územného rozhodnutia.

Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, začiatkom decembra odhalila najnovšie plány v Londýne. Tie sa týkajú významnej transformácie budovy Elizabeth House, ktorá je v tesnej blízkosti stanice Waterloo Station.

Na základe návrhov pripravených architektmi štúdia AHMM, ktoré získalo ocenenie Stirling Prize, vznikne takmer 93.000 mplochy nových pracovných priestorov. Vytvorenie nového verejného priestranstva s rozlohou presahujúcou 6 000 m2 a lepšou priechodnosťou pomôže významne zlepšiť pohyb chodcov v okolí stanice, či ľudí prechádzajúcich do štvrte Southbank.

Projekt Elizabeth House po dokončení obohatí štvrť Waterloo o výnimočné kancelárske priestory až pre 12 000 zamestnancov. Zámerom spoločnosti HB Reavis je navrhnúť také pracovné priestory, ktoré budú podporovať pracovné vzťahy a spoluprácu. Navrhovaný projekt cielene vytvára množstvo flexibilných priestorov na podporu ekosystému rôznych spoločností od start-upov cez scale-upy až po veľké nadnárodné spoločnosti. Každý užívateľ budov bude mať taktiež prístup k vonkajším záhradným priestorom.

Stanica Waterloo Station je v súčasnosti najrušnejšia stanica v Spojenom kráľovstve. Ročne ju využije 100 miliónov cestujúcich a podľa všetkého sa tento počet do piatich rokov zvýši až na 130 miliónov. Plánované návrhy doplnia a podporia aktuálne prebiehajúce práce s cieľom rozšíriť tento medzinárodný vlakový terminál. Návrhy spoločnosti HB Reavis a architektov AHMM majú za cieľ vytvoriť podmienky na zmiernenie aktuálnej záťaže a významne zlepšiť prístup na túto stanicu.

Súčasťou návrhu sú:

  • nová verejne prístupná záhradná promenáda s priamym prístupom z mosta v hlavnej hale stanice Waterloo Station,

  • námestie Victory Arch Square, nové veľké verejné priestranstvo, ktoré lepšie prepojí stanicu so štvrťou Southbank,

  • nová ulica pre chodcov lemovaná obchodmi a kaviarňami, označovaná ako Waterloo Curve, bude viesť od budovy Elizabeth House k stanici Waterloo Station,

  • ďalšie nové verejné priestory, prepájajúce ulicu York Road a Waterloo Curve, s novými vchodmi do stanice a do metra.

Kiran Pawar, Development Director spoločnosti HB Reavis UK, sa vyjadril:

„Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť návrhy na úplnú transformáciu tohto miesta so strategickým významom pre celý Londýn. Za posledných deväť mesiacov sme boli svedkami obrovskej ochoty diskutovať a veríme, že na ďalšom verejnom stretnutí uvidíme ešte viac nových tvárí.“

Od apríla 2018 diskutujeme Diskusie s hlavnými zainteresovanými stranami a miestnou komunitou o návrhoch projektu priebehajú od apríla 2018. Druhé verejné predstavenie najnovších plánov sa uskutočnilo 8. decembra 2018. Ďalšie podrobnosti nájdete aj na stránke www.elizabethhousewaterloo.co.uk.

Odporúčané články

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov Penta Real Estate pokračuje vo výstavbe Sky Park Offices

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Nie je žiadny dôvod meniť pravidlá politickej súťaže na poslednú chvíľu, myslí si Kiska Večné mesto má večný problém, Rím je zasypaný odpadkami a nikto to nedokáže vyriešiť Aktualizované: Majitelia „jabĺčkových“ mobilov sa dočkali, na Slovensku štartuje Apple Pay Vojna s Iránom by netrvala veľmi dlho, vyhlásil Trump, no vojenský konflikt si nepraje Bugár hovorí o podraze a v ďalšej voľbe kandidátov na sudcov už Most-Híd možno zahlasuje s opozíciou Desiatky dobrovoľníkov rozdávali objatia v dvadsiatich mestách Slovenska Slovan splatil dlh mestu, Tipsport ligu chce hrať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Bez hanby napíšu výmysel, ostro sa ohradil Matovič k správe o kandidatúre Kušnírovej

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X