Stavebná výroba eurozóny oslabila, medziročný pokles bol najväčší na Slovensku

Stavba, stavebníctvo
Foto: ilustračné, Getty Images

Stavebná produkcia eurozóny vo februári medziročne klesla o 5,8 percenta a v rámci celej Európskej únie oslabila o 5,4 percenta. Výroba slovenského stavebníctva sa vo februári medziročne zmenšila až o 24,4 percenta. V rámci členov únie, z ktorých boli údaje k dispozícii, to bol najvýraznejší pokles. Vyplýva to z informácií, ktoré v pondelok zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Druhý najhorší medziročný pokles stavebnej produkcie bol vo februári Poľsku (-18,1 %) a na tretej najhoršej priečke bolo Španielsko (-17,1 %). Stavebníctvo oproti februáru minulého roka vzrástlo vo Švédsku (5,8 %), Rakúsku (3,6 %) a Rumunsku (1,6 %).

Medzimesačne stavebníctvo eurozóny oslabilo o 2,1 percenta a v rámci celej Európskej únie sa zmenšilo o 1,6 percenta. Na Slovensku bol pokles o 6 percent a spolu s Francúzskom bolo na tretej najhoršej priečke. Viac stavebníctvo medzimesačne kleslo v len v Maďarsku (-11,7 %) a Poľsku (-6,9 %). Stavebný sektor medzimesačne posilnil vo Švédsku (9,2 %), Rakúsku (8,8 %), Rumunsku (2,3 %) a v Bulharsku (0,2 %).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom