V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov

Kľúče, bývanie
Foto: ilustračné, pixabay.com

Dva malopodlažné bytové domy postavia do konca roku 2020.

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne v rámci nového developerského projektu Nový Jantár Jarovce 52 bytov. Dva malopodlažné bytové domy sú situované súbežne s Jantárovou cestou a na štyroch nadzemných podlažiach postavia celkom 39 bytov a 13 apartmánov.

Priemerná cena bytov a apartmánov za štvorcový meter je 2 166 eur bez DPH. „Na svoje nové byty, apartmány, resp. administratívne priestory si majitelia počkajú do novembra 2020, keď je naplánovaná kolaudácia,“ uviedla Katarína Melník z realitnej spoločnosti LEXXUS, a.s., ktorý je predajcom projektu Nový Jantár Jarovce.

Administratívne priestory budú na prízemí

Developer projektu Nový Jantár Jarovce s.r.o. začal s výstavbou tento rok v apríli. Nový Jantár Jarovce nadväzuje na projekt Jantár Jarovce, na ktorom spolupracovali viacerí investori. Apartmány a menšie administratívne priestory plánujú postaviť na prízemí. Na druhom a treťom nadzemnom podlaží ponúkne dvoj- až štvorizbové byty s rozlohou od 45,51 metra štvorcového do 98 metrov štvorcových. Na štvrtom podlaží sú naplánované troj- a štvorizbové byty s maximálnou výmerou 110 štvorcových metrov.

Ku každému bytu prislúcha balkón, lodžia alebo terasa. Najväčšie terasy budú patriť k bytom na štvrtom podlaží, pričom budú mať rozlohu až 136 štvorcových metrov.

Pribudne takmer sto parkovacích miest

Budúci majitelia môžu využiť 99 parkovacích miest v podzemnom parkovisku, ako aj vonku na priľahlom pozemku. Časť infraštruktúry už vybudovali v rámci výstavby projektu Jantár Jarovce, ako aj rámci výstavby existujúcich bytových domov. Prípojky sietí, ako aj menšie časti infraštruktúry dobudujú v blízkej budúcnosti.

Autobusová zástavka sa nachádza približne 80 metrov od budúcich bytových domov. Bola vybudovaná na začiatku výstavby celej obytnej zóny Jantár. Centrum mesta je cez Panónsku alebo Dolnozemskú cestu vzdialené 10 minút autom alebo 15 minút autobusom mestskej hromadnej dopravy.

Ako dodáva Katarína Melník, byty a apartmány sú už niekoľko dní v predaji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom