V bratislavskej Petržalke má pribudnúť polyfunkčný objekt za 10 miliónov eur

Nobelovo namestie petrzalka.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Pri železničnej stanici v bratislavskej Petržalke má pribudnúť polyfunkčný objekt Brány za približne 10 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

„Účelom zámeru je vybudovanie polyfunkčného objektu s tromi samostatnými funkčnými celkami, ktorými sú obchod, administratíva a bývanie. Každý funkčný celok je prístupný samostatným vstupom a samostatným komunikačným jadrom,“ uvádza sa v zámere.

Začiatok výstavby je naplánovaný na koniec roka 2022, ukončenie začiatkom roka 2025. Celková výmera pozemku je viac ako päťtisíc metrov štvorcových, zastavaná plocha stavby viac ako 1 500 metrov štvorcových.

Objekt je tvorený z deväťpodlažnej administratívnej časti a päťpodlažnej časti určenej na bývanie, ktoré sú prepojené spoločným podzemným podlažím. Spolu má vzniknúť 82 kancelárskych jednotiek a 56 bytov.

Na prízemí sa bude nachádzať obchodný priestor – supermarket, v rámci prvého podzemného podlažia bude vytvorených 159 parkovacích státí pre zamestnancov a obyvateľov, na teréne ďalších 43 státí pre návštevníkov.

Vjazd na pozemok je z Kopčianskej ulice, ktorá sa ďalej napája na petržalské automobilové ťahy.

„Skladba kancelárskych priestorov vychádza z predpokladu o budúcom smerovaní a trendoch v rámci administratívy, postupné upúšťanie od veľkokapacitných priestorov smerujúce k menším pracovným jednotkám je aktuálne umocnené sprísnenými hygienickými opatreniami v súvislosti so šíriacou sa pandémiou,“ konštatuje navrhovateľ v zámere.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom