V Handlovej chcú postaviť nové obchodné centrum

Obchod, nakupovanie, obchodné centrum
Ilustračné foto, zdroj: pixabay.com

Má zabezpečiť predaj tovaru a služby pre širokú spádovú oblasť.

Spoločnosť NSO INVEST chce v Handlovej postaviť nové obchodné centrum. Vyplýva to zo zámeru, ktorý je zverejnený na internetovej stránke www.enviroportal.sk. „Zabezpečí predaj tovaru a služby pre širokú spádovú oblasť,“ píše sa v zámere spoločnosti.

Jednopodlažná stavba v priestore Morovnianskeho sídliska bude mať obdĺžnikový pôdorys s rozmermi 200 x 42 metrov. Budova má byť prirodzene začlenená do územia v blízkosti klasickej sídliskovej zástavby. Vonkajšie stvárnenie objektu sa bude tvoriť v ďalšom stupni projektovej dokumentácie, pričom má zohľadniť architektonické riešenie vzhľadom na danosti lokality. V objekte má byť 12 až 18 obchodných prevádzok.

Stavba by mala byť ukončená v budúcom roku

V zámere nie sú uvedené predpokladané investičné náklady. Výstavba by mala začať v máji 2019 a ukončenie je plánované na september 2020 s tým, že prevádzka obchodného centra sa začne v októbri, uvádza sa v zámere, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Žilinská spoločnosť NSO INVEST mala podľa webového portálu www.finstat.sk v roku 2017 tržby vo výške zhruba 5 000 eur, čo je pokles oproti roku 2015, kedy boli jej tržby na úrovni 5,4 mil. eur. Spoločnosť sa v roku 2017 dostala do straty 556 tisíc eur, v roku 2015 mala zisk vyše 112 tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom