Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dokumenty, projekt
pixabay.com/ilustračné foto
8. 04. 2019 8:24 Projekty od vRealitach.skSITA

V Hornej Potôni chcú pripraviť územie pre novú obytnú zónu

Stavba má zabezpečiť rozvoj bývania v rodinných domoch na nových plochách.

Spoločnosť BBAU chce pripraviť územie pre novú obytnú zónu spolu s výstavbou komunikácií a inžinierskych sietí v Hornej Potôni. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Predložený zámer rieši komplexnú prípravu územia s rozlohou viac ako 25 tisíc metrov štvorcových. „Hlavným dôvodom plánovanej stavby je zabezpečiť rozvoj bývania v rodinných domoch na nových plochách,“ píše sa v zámere.

Vybudovať bude potrebné aj prístupovú cestu

Územie sa nachádza mimo zastavaného územia obce a v súčasnosti je využívané na poľnohospodárske účely. Na základe predbežných vyjadrení sa na tejto lokalite nenachádzajú žiadne inžinierske siete. Podľa zámeru je potrebné vybudovať systém dopravy (prístupovú komunikáciu), pešie komunikácie a kompletnú sieť technickej infraštruktúry.

Predpokladané termíny začatia a ukončenia výstavby v zámere ešte nie sú uvedené. Začať by sa však malo po nadobudnutí právoplatnosti všetkých povolení. Náklady na stavbu budú stanovené vo vyššom stupni projektovej dokumentácie.

Spoločnosť BBAU, sídliaca v obci Horná Potôň, bola založená v roku 2017. Podľa informácií zverejnených na stránke www.finstat.sk v roku 2017 ešte nemala žiadne tržby, pričom jej strata bola 21 tisíc eur.

Odporúčané články

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov Penta Real Estate pokračuje vo výstavbe Sky Park Offices

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Facebook najnovšie umožňuje obmedziť zber dát na cielenú reklamu, užívatelia môžu funkciu vypnúť Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X