Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
KEŽŽMAROK: Otvorenie hokejovej arény
Exteriér hokejovej arény v Kežžmarku počas jej slávnostného otvorenia. Kežžmarok, 13. október 2018. Foto: SITA/Radoslav Maaš
23. 10. 2018 7:35 Projekty od vRealitach.skSITA

V Kežmarku otvorili zimný štadión

Na dokončenie projektu bude radnica potrebovať ešte 2,5 milióna eur.

Aj keď cez víkend už odohrali v Kežmarku na novom zimnom štadióne prvý hokejový zápas a hľadali detské hokejové talenty, jeho slávnostné otvorenie za účasti premiéra Petra Pellegriniho sa konalo až dnes. Práve vláda prispela sumou milión eur na prvú etapu – opravu štadióna, ktorý stál radnicu doteraz vyše 4,2 milióna eur.

Ako uviedol na dnešnom brífingu premiér Pellegrini, toto je iba jeden z mnohých projektov investície vlády do výstavby športových hál po celom Slovensku. „Na budovanie športovísk kladieme veľký dôraz, nielen na národne štadióny, ale aj v krajských či okresných mestách. Musím povedať, že už som tých štadiónov videl veľa, ale tento je nielen nový, ale i smart a energeticky úsporný. V utorok máme v Kežmarku zasadnutie vlády, primátor Kežmarku Ján Ferenčák má teda dosť času ovplyvniť nás,“ uviedol premiér a dodal, že keď primátor predloží zmysluplný projekt, nevylučuje, že vláda finančne pomôže aj pri dobudovaní ďalšej športovej infraštruktúry.

Investície by mali presiahnuť 7 miliónov eur

Prestavba ruiny zimného štadióna na multifunkčnú halu sa začala 4. septembra minulého roku. Oprava štadióna je naplánovaná na tri etapy. Doterajšia investícia na prvú etapu, a teda znovuobnovenie športoviska spolu s navýšením na dobudovanie šatní pre hráčov a rozhodcov v druhej etape, predstavuje 4,262 milióna eur. Predbežný finančný odhad celkovej prestavby je 7,4 milióna eur.

Zámerom mesta je vytvorenie multifunkčnej nízkoenergetickej haly s parametrami ľadovej plochy pre medzinárodné súťaže. „Spravím všetko preto, aby som vládu presvedčil o zmysluplnosti nášho projektu, že investícia do športovej infraštruktúry v Kežmarku sa oplatí a prinesie to svoje ovocie. Nielen domácim hráčom, ale i verejnosti z celého regiónu. Ľadová plocha má kanadské rozmery podľa noriem NHL, teda 61 krát 26 metrov, verím, že aj to nám prinesie pozornosť,“ uviedol primátor Kežmarku Ján Ferenčák a zároveň dodal, že prioritou bolo spustiť po ôsmich rokoch opäť štadión do prevádzky, čo sa podarilo. Chceme ešte dobudovať zázemie pre hráčov, trénerov i na suchý tréning.

Vláda prisľúbila pomoc

Začiatok rekonštrukcie štadióna na jar 2010 odštartovali prípravy na plánovanú zimnú deaflympiádu 2011. Prestavba sa začala, no neukončila. Štadión v Kežmarku bol osem rokov rozobratý, keďže bývalé vedenie nenašlo dostatok finančných zdrojov na dokončenie stavby. Veľký posun nastal po výjazdovom zasadnutí vlády v roku 2016, keď vláda prisľúbila aj poslala finančnú pomoc milión eur na pokračovanie stavebných činností.

Odporúčané články

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pribudne 52 bytov Penta Real Estate pokračuje vo výstavbe Sky Park Offices

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Kajakári Gelle a Petrušová skončili na MS tesne pod pódiom, od medailí ich delili sekundy Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Meteorológovia varujú pred horúčavami, v niektorých okresoch Slovenska vydali výstrahy Víťazstvo nad Španielskom sa nerodilo ľahko, slovenské volejbalistky na ME predviedli aj „ďakovačku“ Vladimír sa stratil v pohorí Tribeč, nezvestného mladíka našli bez známok života Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X