V košickej Šaci má vyrásť nová administratívno-polyfunkčná budova

Schody, kancelárie, budova
pixabay.com/ilustračné foto

Začiatok výstavby je plánovaný na marec 2021 a celkové náklady sa odhadujú na 7,2 milióna eur.

V mestskej časti Košice-Šaca ma vyrásť nová administratívno-polyfunkčná budova s názvom Buzinska. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý spoločnosť Wisage spol., s.r.o. už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Zámerom je výstavba administratívno-polyfunkčného objektu, ktorý bude okrem dominantnej funkcie administratívy obsahovať obchodné prevádzky, služby a parkovanie.

Začiatok výstavby je plánovaný na marec 2021 s predpokladaným ukončením do dvoch rokov. Odhadované celkové náklady sú 7,2 milióna eur.

Časť parkovacích miest bude v podzemnej garáži

Projekt sa bude nachádzať v mestskej časti Košice – Šaca medzi ulicami Buzinská a Učňovská na ploche viac ako 15 hektárov. Štyri nadzemné a jedno podzemné podlažie bude mať celkovú podlažnú plochu viac ako 8 tisíc metrov štvorcových. V rámci stavby sa navrhuje 205 parkovacích miest, z toho 68 v podzemnej garáži.

Administratívno-polyfunkčný objekt bude obsahovať jedno podzemné podlažie s funkciou parkovania vozidiel a priestormi technického vybavenia, tri nadzemné podlažia s administratívnymi priestormi a jedno ustupujúce podlažie.

Prvé podlažie bude nástupným podlažím pre všetky prevádzky objektu z hlavnými vstupmi pre veľkoobchodné priestory, maloobchodné prevádzky a administratívu.

Druhé a tretie podlažie sú navrhované ako prenajímateľné priestory administratívy, maloobchodných prevádzok, kaviarne a fitness centra. Štvrté ustupujúce podlažie je navrhované ako prenajímateľné priestory administratívy. Súčasťou kancelárskych priestorov bude blok s hygienickým a sociálnym zázemím.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom