V Martine pribudnú desiatky nájomných bytov, na výstavbu poputuje osem miliónov eur (video+foto)

Martin, nájomné byty
Základný kameň stavby počas slávnostného otvorenia výstavby nových nájomných bytov v Martine, v mestskej časti Košúty. Foto: SITA/Milo Fabia

Osem miliónov eur by mala stáť výstavba 76 nových nájomných bytov v martinskej mestskej časti Košúty. Podľa Mariána Styka zo spoločnosti Byty Košúty by s výstavbou dvoch päťpodlažných 38-bytových domov, ktorých súčasťou bude aj 82 garážových podzemných státí, chceli začať na jeseň tohto roku.

„Rozhodnutie postaviť nové nájomné byty v Martine padlo už takmer pred tromi rokmi. Prešli sme všetkými prípravnými fázami a dnes (3. augusta pozn. redakcie) môžem hrdo vyhlásiť, že sa nám podarilo vytvoriť moderný projekt finančne dostupného bývania. Verím, že realizácia bude rýchlo napredovať a byty skoro ponúkneme verejnosti,“ uviedol pri stredajšom poklepaní základného kameňa stavby Styk.

Počet obyvateľov v Martine priebežne klesá a pomaly atakuje 50-tisícovú hranicu. Primátor Ján Danko verí, že ponuka nového nájomného bývania prispeje k rozhodnutiu mladých rodín zostať vo svojom rodnom meste.

„Znižovanie počtu obyvateľov je rozhodne problémom, o ktorom je nevyhnutné nielen rozprávať a upozorňovať naň, ale riešiť ho. Mladí v meste zostanú len v prípade, že na to budú mať vytvorené podmienky, medzi ktoré patrí aj možnosť nájomného bývania,“ skonštatoval Danko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján DankoMarián Styk
Firmy a inštitúcie Byty Košúty