Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
senior, opatrovateľ
Foto: ilustračné, Getty Images
21. 06. 2019 12:23 ProjektyPiešťany od vRealitach.skSITA

V Piešťanoch má pribudnúť polyfunkčný komplex, jeho súčasťou bude aj zariadenie pre seniorov

PIEŠŤANY 21. júna (WebNoviny.sk) – Obchodné centrum, zariadenie sociálnych služieb a šesťpodlažný bytový dom spolu s príslušnou technickou a dopravnou infraštruktúrou plánuje na južnom okraji Piešťan postaviť spoločnosť Projekt Piešťany.

Polyfunkčný komplex bude stáť oproti terajšiemu Kauflandu v blízkosti križovatky Bratislavskej ulice a Ulice Adama Trajana. Vyplýva to z predloženého zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Projekt Piešťany patrí českej spoločnosti Fidurock Nemovitosti.

Medzi objektmi bude parkovisko

Začiatok výstavby predpokladá investor v roku 2020, dokončenie v roku 2022. Obchodné centrum bude umiestnené najbližšie k Bratislavskej ulici, pozostávať bude z troch objektov, medzi ktorými bude hlavné parkovisko.

Obchodné centrum bude zároveň bariérou medzi frekventovanou cestou a objektmi pre sociálne služby a bývanie. Zariadenie sociálnych služieb je navrhnuté v rohu územia, pri Broskyňovej ulici. Investor tam ráta so službami pre seniorov v koncepte „domácností“, v každej by malo byť 13 – 14 klientov.

Bytový dom je navrhnutý ako šesťpodlažná stavba s parkovaním v prvom nadzemnom podlaží a piatimi obytnými podlažiami. Vzniknúť tu má 45 bytov, z toho dve tretiny budú mať rozlohu do 60 metrov štvorcových, jedna tretina nad 60 metrov štvorcových.

Cyklochodník a nová zeleň

Investor sa v marci tohto roku zmluvou zaviazal, že na svoje náklady vybuduje prepojovaciu komunikáciu medzi Bratislavskou a Komenského ulicou a cyklochodník popri Bratislavskej ulici, tieto verejnoprospešné stavby prevedie do majetku mesta.

Na území plánovanej výstavby stála v minulosti tehelňa, v súčasnosti sa tam nachádzajú zvyšky pôvodných objektov, ale hlavne stromy. Väčšinu z nich bude treba pri výstavbe odstrániť, investor však ráta s vysadením novej parkovej zelene.

Cez pozemok prechádza ochranné pásmo piešťanských podzemných liečivých vôd. Územie sa nachádza v susedstve prírodnej lokality Malá Vrbina, ktorá je posledným pozostatkom lužného lesa v Piešťanoch.

Odporúčané články

Začala sa výstavba polyfunkčného objektu Orbis Premium v centre Nitry Spoločnosť Elite Holding chce vybudovať v Ružinove polyfunkčné objekty

Témy

Bezplatné novinky emailom z realít raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Gombasek je podľa Čaputovej pre maďarskú komunitu symbolom a je dôležité, aby zachoval svoju nezávislosť Foto: Kamión pohltili plamene, diaľnicu D1 pred zjazdom do Východnej museli uzavrieť Nerozumiete „éčkam“? Pozrite si kompletný zoznam s ich významom Tréner Ševela skončil na lavičke Slovana Bratislava, môže za to prehra v predkole Ligy majstrov Aktualizované: V populárnom letovisku znásilnili tínedžerku, polícia zadržala 12 podozrivých mužov Obvinili vodiča, ktorý v Drahňove zrazil a usmrtil päťročného chlapca Monika Beňová sa stala kvestorkou europarlamentu, bude mať na starosti aj vzťahy so súdnym dvorom

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X