V Piešťanoch má pribudnúť polyfunkčný komplex, jeho súčasťou bude aj zariadenie pre seniorov

senior, opatrovateľ
V zariadeniach sociálnych služieb v kraji je niekoľko nakazených zamestnancov, ktorí by sa inak starali o seniorov. Foto: ilustračné, Getty Images

PIEŠŤANY 21. júna (WebNoviny.sk) – Obchodné centrum, zariadenie sociálnych služieb a šesťpodlažný bytový dom spolu s príslušnou technickou a dopravnou infraštruktúrou plánuje na južnom okraji Piešťan postaviť spoločnosť Projekt Piešťany.

Polyfunkčný komplex bude stáť oproti terajšiemu Kauflandu v blízkosti križovatky Bratislavskej ulice a Ulice Adama Trajana. Vyplýva to z predloženého zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Projekt Piešťany patrí českej spoločnosti Fidurock Nemovitosti.

Medzi objektmi bude parkovisko

Začiatok výstavby predpokladá investor v roku 2020, dokončenie v roku 2022. Obchodné centrum bude umiestnené najbližšie k Bratislavskej ulici, pozostávať bude z troch objektov, medzi ktorými bude hlavné parkovisko.

Obchodné centrum bude zároveň bariérou medzi frekventovanou cestou a objektmi pre sociálne služby a bývanie. Zariadenie sociálnych služieb je navrhnuté v rohu územia, pri Broskyňovej ulici. Investor tam ráta so službami pre seniorov v koncepte „domácností“, v každej by malo byť 13 – 14 klientov.

Bytový dom je navrhnutý ako šesťpodlažná stavba s parkovaním v prvom nadzemnom podlaží a piatimi obytnými podlažiami. Vzniknúť tu má 45 bytov, z toho dve tretiny budú mať rozlohu do 60 metrov štvorcových, jedna tretina nad 60 metrov štvorcových.

Cyklochodník a nová zeleň

Investor sa v marci tohto roku zmluvou zaviazal, že na svoje náklady vybuduje prepojovaciu komunikáciu medzi Bratislavskou a Komenského ulicou a cyklochodník popri Bratislavskej ulici, tieto verejnoprospešné stavby prevedie do majetku mesta.

Na území plánovanej výstavby stála v minulosti tehelňa, v súčasnosti sa tam nachádzajú zvyšky pôvodných objektov, ale hlavne stromy. Väčšinu z nich bude treba pri výstavbe odstrániť, investor však ráta s vysadením novej parkovej zelene.

Cez pozemok prechádza ochranné pásmo piešťanských podzemných liečivých vôd. Územie sa nachádza v susedstve prírodnej lokality Malá Vrbina, ktorá je posledným pozostatkom lužného lesa v Piešťanoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom