V Žarnovici chcú postaviť skladové centrum

Priemyselná hala, priemysel, sklad
pixabay.com/ilustračné foto

Celkové odhadované náklady stavby sú vo výške 700 tisíc eur.

Spoločnosť QUIX plánuje v Žarnovici postaviť budovu pre obchod a služby. Bude slúžiť ako skladové centrum spojené s predajom a administratívou firmy QUIX. Vyplýva to z investičného zámeru, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Celkové odhadované náklady na výstavbu sú vo výške 700 tisíc eur.

Stavbu majú dokončiť koncom budúceho roka

Ide o dvojpodlažnú budovu. „Je rozdelená na dve vzájomne prepojené časti – časť administratívy a predajne a časť skladu, vzájomne tvoriaci jeden celok,“ píše sa v zámere. Firma predpokladá, že v budove bude jednozmenná prevádzka s maximálne 16 pracovníkmi. Stavba sa má začať v máji tohto roka a termín dokončenia je v decembri 2020.

Spoločnosť QUIX, založená v roku 2015, sa zaoberá sprostredkovaním obchodu s rozličným tovarom. Medzi predmet jej činnosti podľa Obchodného registra patria aj nákladná cestná doprava a počítačové služby. Podľa informácií zverejnených na stránke www.finstat.sk boli jej tržby v roku 2018 vo výške 99 tisíc eur. Firma v spomínanom roku dosiahla zisk 72 tisíc eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom