Vo Zvolene plánujú postaviť veľké logistické centrum, bude slúžiť aj ako prekladisko tovarov

logistické centrum, tovar
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 25. júna (WebNoviny.sk) – Spoločnosť KLM Zvolen RP, a.s. plánuje vo Zvolene pre svojho obchodného partnera postaviť Logistické centrum VGP Zvolen. Predpokladané náklady sú podľa zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), 20 mil. eur.

S výstavbou objektov na ploche 51 973 metrov štvorcových v budovanej zóne Retail park Zvolen chce investor začať v januári 2020 a celý areál má byť vybudovaný v júni 2021.

V centre budú tri logistické haly

Plánovaný investičný zámer stavebníka obsahuje výstavbu špedičného centra, skladový a logistický komplex – prekladisko tovarov pre zákazníkov firmy zo Slovenskej republiky či zahraničia. V centre budú umiestnené tri logistické haly.

Jednotlivé skladovacie priestory budú rozčlenené podľa sortimentu tovaru, z ktorých každý druh má samostatné príjmové a vykladacie priestory.

Areál bude pozostávať zo samostatných blokov – administratíva, triediaca hala, administratíva pre styk s vodičmi a nabíjacie priestory. V areáli má vzniknúť 230 parkovacích miest pre osobné automobily, 40 miest pre nákladné vozidlá a 68 vykladacích rámp pre nákladné vozidlá.

Umiestnenie v blízkosti rýchlostných ciest

Firma KLM Zvolen RP, a.s. rozširuje sieť svojich prevádzok v rámci Slovenska o logistiku. Pre rastúci záujem svojich zákazníkov o špedičné služby sa vedenie firmy rozhodlo vybudovať špedičné centrum v lokalite stredného Slovenska v zóne Retail park Zvolen.

Umiestnenie špedičného centra do blízkosti rýchlostných ciest R1, R2 a R3 spĺňa všetky požiadavky stavebníka z hľadiska jeho zámerov.

Užívateľom logistického centra bude medzinárodná skupina VGP spravujúca logistické a industriálne parky v Nemecku, Českej republike, Lotyšsku, Slovensku, Rumunsku, Maďarsku a Španielsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom