Vo Zvolene vyrastú bytové domy za 15 miliónov eur, pôjde o poslednú etapu projektu

Výstavba bytov
Foto: ilusttračné, www.gettyimages.com

Developerská a investičná spoločnosť Arkon, a.s. začala vo Zvolene stavať tretiu etapu projektu Rezidencia Hron. Ako investor informuje v tlačovej správe, projekt vo svojej poslednej etape predstaví zoskupenie štyroch voľne stojacich bytových domov s výškou piatich nadzemných podlaží. Výstavba projektu v celkovej hodnote 15 mil. eur koncepčne nadviaže na už obývané prvé dve etapy.

„Prvé nadzemné podlažia domov bude tvoriť polyfunkčný parter, funkčnou náplňou druhého až piateho nadzemného podlažia bude bývanie. Záujemcovia o nové bývanie nájdu v ponuke celkom 83 jedno až štvorizbových bytov,“ popisuje developer, ktorý má platné stavebné povolenie na štyri etapy projektu, pričom tretiu označuje za poslednú, keďže v nej spája dve finálne etapy, ktoré plánuje dokončiť koncom roka 2023.

Arkon, a. s. je developerská a investičná spoločnosť s celoslovenskou pôsobnosťou. V realitnom segmente má za sebou viaceré realizácie v rezidenčnej, ako aj komerčnej výstavbe a to najmä v regióne stredného Slovenska. Zvolenský projekt Emporia City Residence poskytol na bývanie viac ako 50 bytov, Rezidencia Hron prinesie spolu 256 bytov vo všetkých troch etapách.

Do Lučenca priniesol Arkon nakupovanie v podobe Galérie Lučenec a v Košiciach zrekonštruoval ikonický obchodný dom Prior na dnešné OD Urban. Aktuálne sa venuje aj Národnej kultúrnej pamiatke, bývalému Poštovému a telegrafnému úradu v Košiciach, ktorý plánuje renovovať a priniesť mu nové funkcie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arkon