Začala sa výstavba polyfunkčného objektu Orbis Premium v centre Nitry

Orbis, Nitra
Zdroj: www.facebook.com/orbisnitra

Súčasťou projektu je 49 bytov, 242 parkovacích miest, 1 650 metrov štvorcových plochy určenej pre služby a 2 500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov.

Nitrianska spoločnosť Inpek, s.r.o. začala v pondelok s výstavbou polyfunkčného objektu Orbis Premium v centre Nitry, ktorý vyrastie na mieste zbúraného Domu kultúry Orbis. Prinesie nadštandardné byty, obchody, služby a kancelárske priestory. Výstavba bude trvať 18 mesiacov, v decembri 2020 by chcel investor odovzdávať byty majiteľom.

Ako informoval na tlačovej besede obchodný riaditeľ spoločnosti Inpek, s.r.o. Jozef Bóňa, v pondelok sa zároveň projekt dostáva na realitný trh a začína sa predaj priestorov. Súčasťou projektu je 49 bytov, 242 parkovacích miest, 1 650 metrov štvorcových plochy určenej pre služby a 2 500 metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Predbežne sa počíta napríklad s kaviarňou, reštauráciou a fitness centrom. Zo strany Piaristickej ulice postavia cyklotrasu.

K väčším bytom sú dve parkovacie miesta

Z bytov je 23 dvojizbových, 21 päťizbových, štyri byty sú trojizbové a jeden štvorizbový. Ich rozloha je zhruba od 74 do vyše 200 metrov štvorcových. Celkovo vrátane nebytových priestorov ako sú balkóny, terasy, pivnica a parkovacie miesta v podzemnej garáži dosahujú do 388 metrov štvorcových. K väčším bytom prislúchajú dve parkovacie miesta. V súčasnosti je už rezervovaných 12 bytov. „Očakávame, že v polyfunkčnom objekte bude žiť približne 150 ľudí a ďalších zhruba 200 tam bude pracovať,“ uviedla projektová manažérka Silvia Tkáčová.

Ako vyplýva z projektu architektonického štúdia Morocz_Tacovsky, polyfunkčný komplex bude pozostávať z troch funkčných celkov. V prvom objekte zo strany Štefánikovej triedy budú situované obchody, služby a byty. V strednom budú kancelárie a tiež skladové priestory v podzemí. Zo strany Piaristickej ulice vyrastie bytový dom s trojpodlažnou podzemnou garážou, ktorá bude slúžiť obyvateľom bytovky, majiteľom obchodov a kancelárií aj verejnosti.

Pribudnúť by mali vegetačné strechy

V komplexe majú byť dve nádvoria so zeleňou a počíta sa aj s vegetačnými strechami. Výstavba sa začala prvým podzemným podlažím objektu zo strany Štefánikovej triedy. “Stavba bude od začiatku zásobovaná zo strany Štefánikovej triedy a až následne aj zo strany Piaristickej ulice. V oboch prípadoch bude zásobovaná cez povolený dočasný vjazd označený prenosným dopravným značením,” informoval Bóňa.

Spoločnosť Inpek, s.r.o. realizuje výstavbu polyfunkčného komplexu z vlastných zdrojov. Otázka celkových nákladov stavby ešte nie je uzatvorená, uviedol Bóňa. Stavebno-obchodná firma Inpek bola založená v roku 1992, v roku 1994 sa pretransformovala na stavebnú spoločnosť Inpek, s.r.o. Sídli v Nitre a orientuje sa hlavne na objekty občianskeho a priemyselného charakteru.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom