Všetci antirúškari z piešťanského supermarketu budú stíhaní na slobode, z väzby prepustili aj Mateja

Antirúškari, Lidl, Piešťany
Polícia zasahovala vo štvrtok 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory. Reprofoto: www.facebook.com.

Senát Krajského súdu v Trnave vo štvrtok na neverejnom zasadnutí zrušil napadnuté uznesenie Okresného súdu Piešťany o väzbe v prípade obvineného Mateja T. Súd podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej ihneď prepustil obvineného z väzby na slobodu.

Zároveň väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iných povinností mu uložil aj zákaz stretávania sa so spoluobvinenými. Všetci traja obvinení z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva v piešťanskom supermarkete tak budú stíhaní na slobode.

Krajský súd v Trnave ešte dopoludnia zamietol sťažnosť prokurátora proti nevzatiu do väzby jedného z obvinených Jozefa D. Obaja boli v minulosti profesionálnymi vojakmi. V prípade tretieho obvineného sa s návrhom na väzbu nestotožnil prokurátor.

Antirúškari v piešťanskom supermarkete

Polícia zasahovala vo štvrtok 4. novembra v supermarkete v Piešťanoch, v ktorom si skupina osôb odmietala nasadiť respirátory.

Privolané hliadky podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej opakovane členov tejto skupiny vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup.

Došlo pri tom k fyzického konfliktu, pri ktorom boli policajti nútení použiť donucovacie prostriedky. Traja z aktérov konfliktu čelia obvineniu z útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zlatica Antálová