Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Všetky moje deti
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. februára 2014 KultúraFilm a TV od WBN/PRSITA Diskusia()

Všetky moje deti – evanjelium podľa Kuffu

BRATISLAVA 5. februára (WBN/PR) – Trailer nového celovečerného dokumentu Všetky moje deti režiséra Ladislava Kaboša, ktorý sa už čoskoro dostane do kín, bezprostredne polemizuje s markantnými problémami rómskej menšiny. Zatiaľ čo ich súčasná, ale i minulá politická garnitúra dlhodobo ignoruje, vždy sa nájde niekto, komu pohnuté osudy Rómov nie sú ľahostajné. Ústrednou postavou autentickej snímky, vypovedajúcej o drsnej realite, ktorá nás dennodenne obklopuje, je známy katolícky kňaz Marián Kuffa, ktorý na svoje plecia prevzal neľahký sizyfovský údel. Vo svojom duchovnom presvedčení sa rozhodol pomáhať zaostalým rómskym osadám pod Vysokými Tatrami, ktoré každodenne bojujú v tvrdých neľútostných podmienkach o svoju holú existenciu.

Avšak namiesto povrchného moralizovania zaobaleného do samoúčelných fráz, ktorými sa prezentuje nie jeden misionár, im zakaždým ponúka veľkorysý príklad človeka podložený konkrétnymi činmi a skutkami.

V špinavých a miestami aj dych vyrážajúcich záberoch medzi bývalými kriminálnikmi, alkoholikmi a prostitútkami pôsobí ako novodobý apoštol pokory a nádeje. Okrem toho, že ich pri každej možnej príležitosti angažuje do pracovného procesu, aby im aspoň čiastočne zjednodušil kruté existenčné podmienky, ich učí vzájomnej pomoci a najmä láske, bez ktorých by všetko ostatné nemalo žiaden podstatnejší zmysel. Jeho neľahké životné evanjelium vychádzajúce z najhlbšej viery a presvedčenia sa preto stáva najvyšším privilégiom božej milosti, o ktorú pravidelne usiluje. Možnože aj preto by sme túto hodnovernú dokumentárnu výpoveď nemali obísť.

TRAILER: Všetky moje deti

Všetky moje deti

Réžia: Ladislav Kaboš

Kamera: Michael Kaboš

Hudba: Martin Dohnal

Oficiálna internetová stránka: http://vsetkymojedeti.eu/

Premiéra SK: 13. 2. 2014

Premiéra ČR: 13. 3. 2014

Spomínaný film Všetky moje deti mediálne zastrešuje digitálna marketingová agentúra Megaloman, s.r.o., ktorá podobné mediálne projekty dlhodobo podporuje. V nedávnej minulosti dokonca úspešne propagovala oceňovaný dokument Marka Škropa Osadné. Na svojom konte má tiež silnú mediálnu podporu takých hudobných telies ako sú Bobby McFerrin alebo Cigánski diabli. Naposledy bola hlavným mediálnym partnerom najväčšej energetickej konferencie v strednej Európe – Central European Energy Conference 2013, ktorá sa v Bratislave každoročne teší okamžitému úspechu.

Odporúčané články

Amnesty International vyčíta Slovensku diskrimináciu Rómov, spomína aj žalobu proti kvótam Matovič chce poslať rómske deti povinne do škôlky a ľudí z osád do fabrík

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...