Absolventi Univerzity Komenského budú mať promócie, pozvať si môžu dvoch hostí

Tohtoroční absolventi Univerzity Komenského v Bratislave (UK) budú mať možnosť zúčastniť sa na slávnostných promóciách. Ako ďalej informovala hovorkyňa univerzity Lenka Miller, rozhodol o tom rektor UK Marek Števček na základe súhlasu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Univerzita ešte minulý týždeň zaslala hygienikom návrh opatrení týkajúcich sa výučby, skúškového obdobia a tiež letných promócií, a tí ich odobrili. Finálne rozhodnutie, či fakulta promócie zorganizuje, je však na dekanoch fakúlt.

Viac o téme: Koronavírus

„Tento rok primárne prebehnú magisterské a doktorské promócie. Organizáciu bakalárskych promócií odporúča regionálny hygienik zvážiť,“ povedala Miller. Podmienkami organizovania promócii v Aule UK je podľa hovorkyne dodržanie maximálne 50 % kapacity miestnosti a zároveň maximálne 150 osôb v interiéri a 200 v exteriéri.

Účasť na promócii je dobrovoľná

„Znamená to, že každý absolvent či absolventka si budú môcť pozvať maximálne dvoch hostí,“ uviedla Miller. Účasť na promóciách bude podľa nej zároveň povolená len osobám, ktoré predložia negatívny výsledok antigénového testu nie staršieho ako 24 hodín, prípadne PCR testu nie staršieho ako 72 hodín alebo sú zaočkované.

Univerzita zároveň zdôrazňuje, že účasť na slávnostnej promócii je dobrovoľná. „Študenti a študentky, ktorí nemajú záujem promócie absolvovať, si môžu diplomy prevziať na oddelení vzdelávania rektorátu univerzity,“ povedala Miller s tým, že univerzita zabezpečí aj online streaming, takže obrad bude možné sledovať aj bez fyzickej účasti.

Schválili podmienky aj štátnic

Okrem návrhu opatrení k organizácii promócii hygienici podľa hovorkyne odsúhlasili aj opatrenia týkajúce sa prezenčnej výučby študentov vybraných študijných programov, pre ktorých je absolvovanie prezenčnej výučby nevyhnutné na ukončenie ročníka či štúdia, či už ide o prax, laboratórne práce a podobne.

„Schválené sú aj podmienky konania záverečných a štátnych skúšok či ubytovania pre študentov, ktorí to potrebujú zo študijných dôvodov,“ dodala Miller.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka MillerMarek Števček
Firmy a inštitúcie UK Univerzita Komenského v Bratislave