Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Snow 3048589_1280.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Pixabay.com
10. 04. 2019 9:43 Regionálne školstvo od vSkolstve.skSITA

Aj tento rok môžu žiaci využiť 150-eurový príspevok štátu na lyžiarsky kurz

Ministerstvo školstva pridelilo finančné prostriedky pre zhruba 87-tisíc žiakov základných a stredných škôl

Aj tento rok môžu žiaci základných a stredných škôl využiť 150-eurový príspevok štátu na lyžiarsky kurz. Ministerstvo školstva už 13 miliónov eur pridelilo zriaďovateľom škôl, a to na základe počtu žiakov, ktoré nahlásili školy v septembri minulého roka.

Financie pridelilo pre zhruba 87-tisíc žiakov základných a stredných škôl. Ministerstvo však predpokladá, že na lyžiarskych kurzoch sa ich zúčastní zhruba o 20-tisíc menej. V takomto prípade je škola povinná vrátiť finančné prostriedky zodpovedajúce počtu žiakov, ktorí sa na aktivitách nezúčastnili. Agentúru SITA o tom informoval odbor komunikácie rezortu školstva.

Príspevok nie je možné deliť medzi viacerých žiakov

Poskytnuté prostriedky sú účelovo určené pre žiakov druhého stupňa základnej školy, špeciálnej základnej školy a pre žiakov stredných škôl v dennej forme štúdia na financovanie lyžiarskych výcvikov a kurzov, snoubordingových výcvikov a kurzov a kombinovaných lyžiarskych alebo snoubordingových výcvikov a kurzov.

Škola môže použiť príspevok na pokrytie nákladov pre toho istého žiaka najviac jedenkrát počas jeho návštevy základnej alebo strednej školy. Stanovený príspevok na jedného žiaka nie je možné deliť medzi viacerých žiakov.

Lyžiarske kurzy a školy v prírode financovali pred rokom 2016 v plnej miere rodičia. Od roku 2016 na tieto aktivity prispieva štát zo štátneho rozpočtu. Organizácia lyžiarskeho výcviku je pri dodržaní všetkých platných predpisov v kompetencii školy. Ministerstvo neobmedzuje a nestanovuje výber, keďže školy postupujú v tomto prípade v zmysle zákona o verejnom obstarávaní.

Odporúčané články

Platy začínajúcich učiteľov budú vyššie, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona Až 82 percent všetkých učiteľov na Slovensku tvoria ženy, priemer krajín OECD je pritom nižší

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X